Ders Notları

Trafik kurallarına uymanın toplum hayatına etkileri nelerdir?

4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Trafik kurallarına uymanın toplum hayatına etkileri nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Trafik kurallarına uymanın toplum hayatına etkileri nelerdir?konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Trafik kurallarına uyulursa toplum içerisinde herkes gitmek istediği yere sağ salim, rahat ve güvenilir bir şekilde ulaşır. Kimse trafikte insanları rahat edecek kadar hız, hatalı sollama vs yapamaz. Böylece insanların da huzuru kaçmamış olur.


Trafik kurallarına uymanın toplum hayatına etkileri nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Toplum içerisinde genç yaşlı herkes trafiği kullanmak zorundadır. Okula, işe , markete veya gitmek istediğimiz herhangi bir yere giderken trafik kullanılır. İnsanların güvenliği, rahat ve huzurlu bir şekilde araç kullanmaları veya yolculuk yapmaları için bu şarttır.

Trafik kuralları insanların güven ve rahat içerisinde olmaları için koyulmuştur. Yoksa herkes kendi başına göre hareket ederdi. Sokak aralarında ve diğer yollarda belli hız sınırları vardır. İnsanlar bunlara uymazsa herkes istediği hızda gider ve diğer orada bulunan insanların hayatını tehlikeye sokar. Yine trafik lambaları olmasa hangi araç önce hangi araç sonra gidecek belli olmaz ve kazalar yaşanırdı.

İnsanlar içinde belirlenmiş geçme süreleri olmazsa ,insanlar araçlar hareket ederken geçmek zorunda kalır ve hayatları tehlikeye girerdi. Trafik işaretleri sayesinde , yolda olan çalışmalar, virajlar gibi yerler gösterilmese arabalar kaza geçirebilirdi. Araçlar içerisinde dilediği öne geçmeye çalışır ve hatalı sollamalar önemsenmezdi. Dileyen istediği zaman korna çalar ve insanları rahatsız ederdi. Bunların hepsi trafik kurallarına uymanın toplum hayatına olan etkileridir. Bunun için trafik kuralları olmazsa olmazdır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Trafikteyim olan yaya ve sürücülerin trafik ışık ve levhalarına trafik kurallarına trafikte bulunan ortamın güvenli bir şekilde geçiştirme ve düzenini sağlamak amacıyla bütün kurallar toplum huzurunu Ayrıca insanların güvenli geçişlerine can ve mal kaybını en aza indirildiği gibi trafikte birçok insanın rahat geçişini sağlar. Trafikte Yok onun sürücüler ve yayalar hoşgörüsüz saygısız ve bilinçsiz bir şekilde trafikte yol aldığı zaman birçok insanın can ve mal güvenliğini tehlikeye koyduğu gibi ayrica trafik çekilmez bir hal alır. Trafikte güvenlik ve huzur sürücülerin ve yayaların trafikte eksiksiz bir şekilde kurallara uyması ve bu kuralları benimsemesi şeklinde olabilir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.