Ders Notları

Peygamberimiz (s.a.v.) Taif’e niçin gitmiş olabilir?

6. Sınıf Din Kültürü Peygamberimiz (s.a.v.) Taif’e niçin gitmiş olabilir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Peygamberimiz (s.a.v.) Taif’e , İslamiyeti anlatmak ve mekkeli müşriklerin eziyetlerine karşı yardım istemek için gitmiştir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem taife gitmesin en temel sebeplerinden biri Müslümanların daha iyi bir yaşam sürmesi eziyet lerden kurt olması mekkeli müşriklerin karşı lan zorluyorum ve zorlukların gitmezse ve İslam’ın yayılması için olduğunu söyleyebiliriz. Peygamber efendimiz Medine’ye habeşistan’a ve dünyanın birçok bölgesinde göndermiş olduğu sahabelerle İslam’ın yayılmasını ve İslam’ın tanıtılmasına sağlamıştır İslam’ın hak din olduğunu bu şekilde anlatmış ve yaygınlaştırılmış tır İslam insanlara doğruluğa güzelliğe kötülüklerden büyük zararlı alışkanlıklardan uzak tutar Ayrıca insanlara tek ve bir yaratıcı olan Allah’a ve önermelerin de Allahu Teala neden istemelerini ahiret ve dünya hayatını kazanmalarını İslam sayısı olabildiğini anlatmıştır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.