Ders Notları

Vatanımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz kahramanlar hakkında neler biliyorsunuz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Vatanımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz kahramanlar hakkında neler biliyorsunuz? Sorsunun Kısa ve Uzun Cevabı


Vatanımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz kahramanlar hakkında neler biliyorsunuz? sorusunun kısa cevabı;


Cevap: Vatanımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz Kahramanlar hakkında başlarında en borçlu olduğumuz kahraman Mustafa Kemal Atatürk’ün olduğunu biliyorum. Mustafa Kemal cesur,  açık sözlü,  sabırlı, idealist, çok yönlü, gerçekçi, ileri görüşlü, bilgili, barışçıl, vatanı için ölümü göze alan bütün kahramanların bu özelliklerinin taşıdığını biliyorum. Bu Kahramanlar sayesinde özgürce gezebiliyor ve yaşayabiliyorsak, fikirlerinizi açıkça belli edebiliyorsak bu kahramanlar sayesindedir.


Vatanımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz kahramanlar hakkında neler biliyorsunuz? sorusunun uzun cevabı;


Cevap: Vatanımız ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz kahramanlar binbir yoklukla, safeletle ve yoksullukla, Kendisinden iki katı çok binlerce kat silah bakımından güçlü olan düşmanları yenerek ülkemizi bağımsızlığa kurtuluşa erdiren kahramanlarımızın en başında Mustafa Kemal Atatürk vardır. Mustafa Kemal’in baş önderliğinde olan dış devletlerin hor gördüğü ordumuz zafere ulaşmış ve özgürlüğüne kavuşmuştur. ordumuzun zafere ulaşmasının en büyük fayda sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü sayesinde düşmanına hamlelerinin nasıl atacağını ne nasıl düşündüğünü hissedip ona göre Ordu’muzun nasıl hareket edeceğini yönetmiştir. Böylelikle ordumuz büyük bir zafere ulaşmıştır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vatanımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz kahramanlardan bir tanesi ise Mustafa Kemal Atatürk tür.Mustafa Kemal Atatürk çok iyi bir kişilik özelliğine sahiptir. İyi kalpli saygılı sevgili ve ülkemize çok güzel bir lider olmuştur.Bu kişilik özelliklerine sahip olan Mustafa Kemal Atatürk her zaman ulkemizi doğruya yönlendirilmiştir ve hiçbir zaman pes etmemiştir. Mustafa Kemal Atatürk bu kişilik özellikleri sayesinde bize bu güzel ülkeyi kazandırmıştır ve bizim elimize vermiştir. Biz de bu ülkeye her zaman sahip çıkacağız ve hiçbir zaman hainlerin eline bırakmayacağız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.