"İcatlar ihtiyaçlardan doğar." diyen bir kişi bu sözünü açıklamak için neler söyleyebilir? | Forum Sayfa Cevapları

“İcatlar ihtiyaçlardan doğar.” diyen bir kişi bu sözünü açıklamak için neler söyleyebilir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

4. Sınıf Sosyal Bilgiler “İcatlar ihtiyaçlardan doğar.” diyen bir kişi bu sözünü açıklamak için neler söyleyebilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“İcatlar ihtiyaçlardan doğar.” diyen bir kişi bu sözünü açıklamak için neler söyleyebilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Tarih boyunca bilim adamları insanların ihtiyacı doğrultusunda icatlar yapmıştır. Icatlar ihtiyaçlardan doğar sözü bizlere insanların ihtiyaçları doğrultusunda Bilim insanlarının çalıştığını ve Bu doğrultuda icatlar ürettiğini ifade etmektedir.


“İcatlar ihtiyaçlardan doğar.” diyen bir kişi bu sözünü açıklamak için neler söyleyebilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Tarihe bakıldığı zaman icatlar ihtiyaçlardan doğar diyen bir kişi Çok doğru bir söz kullandığı ifade edilmesi gerekmektedir.

Icatlar ihtiyaçlardan doğar demek insanların günlük hayatında kolay bir şekilde yaşayabilmesi ve önüne çıkan sorunları kolay bir şekilde çözebilmesi amacıyla bilim insanları ve mucitler tarafından üretilmiş olan insanların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen icatlara verilen en güzel yanıt olacağını ifade etmek gerekir.

Çünkü mucitler ve bilim insanları sürekli olarak icatlarını insanların gelecek dönemde veya bulundukları dönemde ihtiyaçlarını gidermek amacıyla üretmiş oldukları eşyalar olarak kabul edilir.

Geçmişte olduğu gibi gelecekte de ve günümüzde de sürekli olarak insanların ihtiyaçları dikkate alınarak icatlar ortaya çıkmaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

“İcatlar ihtiyaçlardan doğar.” diyen bir kişi bu sözünü açıklamak için neler söyleyebilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!