Ders Notları

“İcatlar ihtiyaçlardan doğar.” diyen bir kişi bu sözünü açıklamak için neler söyleyebilir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler “İcatlar ihtiyaçlardan doğar.” diyen bir kişi bu sözünü açıklamak için neler söyleyebilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“İcatlar ihtiyaçlardan doğar.” diyen bir kişi bu sözünü açıklamak için neler söyleyebilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Tarih boyunca bilim adamları insanların ihtiyacı doğrultusunda icatlar yapmıştır. Icatlar ihtiyaçlardan doğar sözü bizlere insanların ihtiyaçları doğrultusunda Bilim insanlarının çalıştığını ve Bu doğrultuda icatlar ürettiğini ifade etmektedir.


“İcatlar ihtiyaçlardan doğar.” diyen bir kişi bu sözünü açıklamak için neler söyleyebilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Tarihe bakıldığı zaman icatlar ihtiyaçlardan doğar diyen bir kişi Çok doğru bir söz kullandığı ifade edilmesi gerekmektedir.

Icatlar ihtiyaçlardan doğar demek insanların günlük hayatında kolay bir şekilde yaşayabilmesi ve önüne çıkan sorunları kolay bir şekilde çözebilmesi amacıyla bilim insanları ve mucitler tarafından üretilmiş olan insanların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen icatlara verilen en güzel yanıt olacağını ifade etmek gerekir.

Çünkü mucitler ve bilim insanları sürekli olarak icatlarını insanların gelecek dönemde veya bulundukları dönemde ihtiyaçlarını gidermek amacıyla üretmiş oldukları eşyalar olarak kabul edilir.

Geçmişte olduğu gibi gelecekte de ve günümüzde de sürekli olarak insanların ihtiyaçları dikkate alınarak icatlar ortaya çıkmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İcatlar günlük hayatımızda ve ihtiyaçlarımız sebebiyle Doğan ve uygulanan birçok araştırmalarla hayatımıza sunulan çok güzel olarak lardır örneğin günlük hayatımızda kullandığımız bulaşık makinesi çamaşır makinesi fırın gibi birçok ürün mutfakta kolay bir iş düzeneği sağlar. Ayrıca birçok insanın kullandığı iletişim haberleşme bilgi alma ve eğitim alanında birçok olanaklara sahip olma gibi olanakları tasarlayan tablet bilgisayar televizyon gibi birçok ürünü de ihtiyaçlardan dolayı da olduğunu biliyoruz bunlara günümüzde farklı örnekler verebiliriz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.