Ders Notları

Kültürler arası iletişimin sağlanmasında yabancı dil bilmenin önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Açıklayınız.

5. Sınıf Türkçe Kültürler arası iletişimin sağlanmasında yabancı dil bilmenin önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kültürler arası iletişimin sağlanmasında yabancı dil bilmenin önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kültürler arası iletişimde yabancı dil bilmek karşı taraftaki kişi ile rahat iletişim kurabilmemiz için çok önemlidir.

Belki her ülkenin dilini tek tek öğrenemeyiz ama en azından ortak dilimiz olan ingilizceyi güzel bir şekilde öğrenebilirsek, diğer ülkelerde yaşayan insanlarla da rahat iletişim kurabiliriz.


Kültürler arası iletişimin sağlanmasında yabancı dil bilmenin önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yabancı dil bilmek günümüzde  her şekilde hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Okul hayatımızda, iş hayatımızda, yurt dışına gitmek yada oradan gelen misafirlerimiz le rahat iletişim kurabilmek için en azından ingilizceyi bilmemiz gerekmektedir.

Ülkemizde ingilizce eğitimi ilkokul çağından itibaren verilmektedir. Fakat okul hayatı bittiğinde üzerinde durulmazsa çok çabuk unutulabilen bir dildir.

Bu yüzden lise yi bitirdikten sonrada ingilizce kurslarına gitmeli pratikler yaparak dilimizi geliştirmemiz gerekmektedir. Bu şekilde öğrenirsek üniversitede de hazırlık bölümlerini okurken çok rahat bir şekilde geçeriz. Atalarımız eski zamanlarda bile her dil bir insan diyerek yabancı dil öğrenmenin önemini vurgulamak istemiştir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yabancı dil bilmek özellikle Dünya’da birçok ülkenin bildiği ve konuştu İngilizce dilini bilmek ve öğrenmek ülkeler arasında ve yabancı insanlarla konuşmamıza yardımcı olacaktır. Yabancı dil Ayrıca yabancı insanlar ve arasındaki uyum ve ilişkiler için gereklidir. Konuştuğumuz dilden aydı birçok dili öğrenmek ve yabancı dilleri konuşuyor olmak bizleri insanlar arasında ve yabancı insanlar arasında anlaşılma mıza ve ilişkiler kurmamıza yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.