Ders Notları

Kâğıt tüketimini azaltmak için neler yapılmalıdır?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Kâğıt tüketimini azaltmak için neler yapılmalıdır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kâğıt tüketimini azaltmak için neler yapılmalıdır? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Kağıt tüketimini azaltmak için öncelikle teknik imkanların ve teknolojik araçların yaygınlaşması gerekmektedir. Bilgisayar, tablet kullanımının yaygınlaşması gerekmektedir, okullarımızda da tablet veya bilgisayar kullanılmalıdır.


Kâğıt tüketimini azaltmak için neler yapılmalıdır? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap : Kağıtlar ağaçlar kesilerek meydana gelmektedir. Dünyanın düzeni ve ozon tabakamız için daha çok ağaca ihtiyacımız vardır. Bundan dolayı kağıt tüketimini azaltıp doğaya ve geleceğimize destek olmalıyız. Kağıt tüketimini azaltmak için öncelikle gereksiz kağıt harcamamalıyız, kullanmadığımız eski olan kitap ve defterlerimizi çöpe değilde okullarda avmlerde bulunan geri dönüşüm kutularına atmalıyız. Okullarımızda defter değilde tablet, bilgisayar  kullanmalıyız,ofislerimizde her işlemi bilgisayar üzerinden çıktı almadan yapmalıyız,bilgisayar kullanımını arttırmalıyız bu şekilde kağıt tüketimini azaltmış oluruz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kağıtlar ağaçların hammaddesinden elde edilir.Bu sebeple kağıt tüketimini azaltmak ve bilinçli bir şekilde harcamak duamız için çok önemlidir. Kağıt tasarrufu yapmak için öncelikle gereksiz yere bu kağıtları harcamamalıyız.sadece ödev yaptığımız zaman not aldığımız zaman neresini yaptığımız zaman gerektiği kadar kullanmalıyız.ödevi yaptığımız zaman veya bir resim çizeceğimiz zaman öncelikle iyice düşünmeli ve tasarlamalı daha sonra bu resmi ve yazıyı yazmalıyız çünkü düşünmeden yaptığımız resim veya çalışma etkili ve düzgün olmayabilir Bu sebeple fazla kağıt harcamış oluruz yalnız kağıt değil kullanmış olduğumuz tüm maddeleri tasarruflu ve bilinçli bir şekilde kullanmak duamız ve dünyamız için önemli etkileri bulunur

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.