Ders Notları

Mutlu olmak için neler yapmalıyız?

4. Sınıf Türkçe Mutlu olmak için neler yapmalıyız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Mutlu olmak için neler yapmalıyız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Mutlu olmak için öncelikle çevremizdeki insanları, eşyaları, hayvanları, bitkileri sevmeliyiz. Biz her şeye sevgi ile bakarsak mutlu oluruz. Hiçbir şeyi sevmeyen memnuniyetsiz insanlar hayatlarının hiç bir alanında mutlu olamazlar.


Mutlu olmak için neler yapmalıyız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Mutluluk bize doğuştan gelen bir huy yada bir yetenek değildir. Mutluluk sadece biz onu istersek bizimle olur. Mutluluğun ilk adımı sevmektir. Hayata severek yaklaşırsak, iyilikler yapar, insanları seversek karşılığında da mutlu oluruz. Tam tersi memnuniyetsiz, insanları sevmeyen, her şeye karşı soğuk davranan, bencil insanlar hayatlarında mutluluğu yakalayamayan insanlardır.

  1. Mutlu olabilmek için
  2. Gülümseyin
  3. Vakit geçirmekten keyif aldığınız kişilerle zaman geçirin.
  4. Sizi üzen, size iyi gelmeyen insanlardan uzak durun.
  5. Kendinizi hiç kimse ile kıyaslamayın
  6. Kin tutmayın, uzun süre küs kalmayın
  7. İnsanları olduğu gibi kabul edin
  8. Stres yönetimini iyi yapın

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Mutlu olabilmek için öncelikle olumlu ve negatif duygular pozitif duygulardan olan bir insan olmalıyız. Mutlu olabilmek için güzel anılarımızı biriktirmeliyiz. Mutlu olabilmek için insanları sevmeli hayvanları sevmeli ve bitkileri sevmeliyiz. Mutlu olabilmek için insanların davranışlarını yapmış olduklarını çok fazla umursama malıyız. Mutlu olabilmek için hoşgörülü saygılı sabırlı olmak gerekir. Mutlu olmak isteyen yardımlaşma ve dayanışmayı arttırmalıdır. Mutlu olmak istiyorsak öncelikle sağlıklı olur diğer insanlara faydamız ın dokunacak işler yapmalıyız.

  2. Mutlu bir insan yaşamalıyı herkez ister mutlu olmak ama kolay değil bunun için sağlıklı olmalıyı hasta olmamalıyız erken uyumalıyız

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.