Ders Notları

Zararlı alışkanlıklardan korunmak için neler yapılabilir?

6. Sınıf Din Kültürü Zararlı alışkanlıklardan korunmak için neler yapılabilir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Zararlı alışkanlıklardan korunmak için öncelikle kişinin psikolojik sağlamlık içinde olması ve bunları kullanan kişilerle yakın ilişkiler içerisinde olmaması gerekir. Böyle bir meyli varsa destek alarak kendini korumalıdır.


Cevap :
Zararlı alışkanlıklardan korunmak için, bu maddeleri kullanan insanlardan uzak durmak, asla bu maddeleri denememek, eğer böyle bir alışkanlık başladı ise aileden veya öğretmen gibi güvendiği bir insandan yardım istemek lazımdır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Zararlı alışkanlıklardan korunabilmek için öncelikle bu zararlı alışkanlıkları içen arkadaşlarımıza veya bu gibi zararlı alışkanlıkları asla özenme meliyiz. Ayrıca az bir içimden yola çıkan alışkanlığı asla yapmamalıyız sigara içki uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıkların çevremizdeki insanlara nasıl zarar verdiğini örnekli bir şekilde görmeliyiz insanların bu gibi zararlı alışkanlıklardan nasıl hastalandıklarında nasıl amaçsız hastalıklara katıldıklarını nasıl mallarını kaybettiklerini ve sevdiklerine uzak kaldıkları gördüğümüz zaman bu gibi zararlı alışkanlıklardan uzak kalmamız gerektiğini görebiliriz.

  2. Zararlı alışkanlıklardan korunmak için öncelikle zararlı alışkanlıkların nelere zarar verdiğini sağlığımızı ve çeşitli birçok olayda olumsuzluklarını tam ve eksiksiz bir şekilde bilmeli bu konuda bilinçli bir birey olmalıyız. Zararlı alışkanlıkları kullanan arkadaşlarımız da uzak durmalıyız zararlı alışkanlıkları vücudumuza sağlığımıza ve çevremizi nasıl zararları olduğunu her zaman bilerek hareket etmeliyiz. Alışkanlıkların vücudumuza hiçbir faydası yoktur zararlı alışkanlıklar yerine spor yapmalı kitap okumalı çeşitli alanlarda kendimizi geliştirmenin yollarını bulmalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.