Tebessüm etmenin insan ilişkileri üzerindeki etkisini anlatan bir yazı yazınız.


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Kitabı Tebessüm etmenin insan ilişkileri üzerindeki etkisini anlatan bir yazı yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Tebessüm etmenin insan ilişkileri üzerindeki etkisini anlatan bir yazı yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

İnsanlar kendilerine tebessüm eden insanlara karşı bir sıcaklık hissederler. Hiç konuşmasa bile tebessüm etmek karşıdakiyle arada bir bağ ve bir yakınlık oluşturur. Bunun için sevdiklerimize ve konuştuğumuz insanlara gülümseyerek konuşmak sıcak bir bağ oluşturacaktır.


“Tebessüm etmenin insan ilişkileri üzerindeki etkisini anlatan bir yazı yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Gülümsemek insanlar arasında sıcak bir bağ oluşturan ve insanları konuşmasalar bile bir yakınlık uyandıran sıcak bir yüz ifadesidir.

Somurtkan bir insan her ne kadar kendi üzüntüsünü yaşasa da diğer insanlar bunu gördüğü zaman moralleri bozulur.

Gülümseyen ve mutlu olan bir insan gördüğümüz zaman ise fark etmeden Bizim de güldüğümüzü ve içimizi bir sevinç hissettiğimizi fark ederiz.

Biriyle konuşurken konuşmanın uygun yerlerinde gülümsemek konuşmayı daha yumuşak ve sevimli bir hale getirecektir.

Sevdiğimiz birini gördüğümüz zaman uzakta olsak ve konuşmaya imkanımız olmasa bile gülümsemek sanki bir konuşma gibi aramızdaki bağ kuvvetlendirir ve yakın bir his oluşturur. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Tebessüm etmenin insan ilişkileri üzerindeki etkisini anlatan bir yazı yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Tebessüm etmek her zaman karşımızdaki insana olumlu ve güzel düşünceler verdiği için birbirimize karşı her zaman tebessüm etmeliyiz tebessüm etmek İslam dinine göre bir sadaka olarak bilinmektedir tebessüm etmek bir insanı olumlu ve pozitif duygular aşılar somutluğumuz zaman veya yüzümüzü astığımız zaman etki insanın ne kadar somurtkan olabileceğini söyleyebiliriz. Sizler de tebessüm ederek ilişkilerinizi daha güzel olduğunu daha mutlu olduğunuzu ve her şeye yaklaşımınızın daha olumlu olduğunu görebilirsiniz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!