Ders Notları

Hz. Davud (a.s.) hakkında neler biliyoruz?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Hz. Davud (a.s.) hakkında neler biliyoruz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hz. Davud (a.s.) hakkında neler biliyoruz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Hz Davut Aleyhisselam Kudüs şehrinde doğduğu kabul edilmektedir Hazreti Davut 100 yaşına kadar yaşamış ve vefat etmiş bir peygamberimizdir Hz Davut hem peygamberlik hemde hükümdarlık yapmış bir peygamber olarak tarihçilere göre milattan önce 1015 ile 975 yılları arasında yaşamıştır kur’an-ı Kerim’de Hazreti Davut 16 yerde geçmektedir kabul edilmektedir kur’an-ı Kerim’de Hz Davut aleyhisselama demir işleme sanatından bahsedip bedeni koruyan zıplar yapması gerektiği Krallık ve bilgelik verildiği gibi birçok konu hakkında bizlere bilgi verilmektedir.


Hz. Davud (a.s.) hakkında neler biliyoruz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Hazreti Davut doğduğu ve 100 yaşına kadar yaşadığı rivayet edilmektedir. Hazreti Davut Aleyhisselam Hazreti Yakup aleyhisselamın oğlu olarak kabul edilmektedir israiloğullarına Allah’ın dinini tebliğ etmek amacıyla peygamberlik verilmiştir. Hz Davud peygamber olması yanı sıra Ayrıca bir kraldır Hazreti Davut dünyada büyük zenginlikler verildiği kabul edilmektedir. Ayrıca Hazreti Davut ihtilafa düşer 2 koyun tüccarı arasında hakimlik yaparak da adalette ne kadar önem verdiğini ve adaletli olduğunu göstermiştir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hz Davut ismi kur’an-ı Kerim’de geçen bir peygamberdir Hz Davut 100 yaşına kadar yaşamış ve hükümdarlık yapan bir peygamberdir .Hz Davut kur’an-ı Kerim’de 16 yerde geçtiğini gideriz Hz Davut Kur’an’da ismi övülmüş ve ismi geçen bir peygamberdir

  2. Hz Davut kur’an-ı Kerim’de ismi geçen peygamberler arasında yer alır Hz Davut kur’an-ı Kerim’de 16 yerde ismi geçen bir peygamberdir Hz Davut hayatı boyunca hükümdarlık yapmış ve uzun yaşamış bir peygamber olduğunu bilebiliriz Hz Davut 100 yaşına kadar yaşamış bir peygamberdir Hz Davut bütün peygamberler gibi bulunduğu ve gönderildiği kavimleri doğru yolu göstermek onları kötülükten ve cehaletten alıkoymak için gönderilen bir peygamberdi.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.