Ders Notları

Hangi tür kitapları okumayı seviyorsunuz? Nedenleriyle açıklayınız.

6. Sınıf Türkçe Hangi tür kitapları okumayı seviyorsunuz? Nedenleriyle açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hangi tür kitapları okumayı seviyorsunuz? Nedenleriyle açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Tarih kitaplarını okumayı çok severim. Çünkü tarih kitapları bizlerin atalarının tarihte yaptıkları mücadeleleri ve bizler için ne kadar fedakar olduklarını anlattığı için tüm Türk milletinin öğrenmesi gereken bir konudur.


Hangi tür kitapları okumayı seviyorsunuz? Nedenleriyle açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Genel olarak tarih, bilgi metinleri, seyahat içeren kitapları, denemeleri, makaleleri, hikaye türünde var olan kitapları okumayı seviyorum. Çünkü her Türk insanı tarihini öğrenmesi, her konu hakkında bilgiler ederek, hayal günü geliştirmesi gerekmektedir. İşte bu nedenle tarih, hikaye, makale ve deneme gibi kitap türlerini okumayı severim


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Genellikle ülkelerin tarihine coğrafi konumlarını ve doğal güzellikleri ve tarihi eserlere ne anlatan kitapları okumayı çok severim. Çünkü gezerek görmediğimiz ülkeleri okuyarak da gezmiş gibi tanır ve öğreniriz. Kitaplar bizi o ülkelere götürür orada ki insanların gelenek ve göreneklerini tarihine giyim tarzına yemek alışkanlıklarını öğretir. Ayrıca Kendi ülkemizin doğal güzellikleri ve tarihi eserlerini de okuyarak öğrenebiliyor um. Bu da kitapların bize vermiş olduğu en güzel nimetlerden biridir. Ayrıca masal kitapları okumayı da çok seviyorum. Klasik masal kitapları okurken hayal kurmayı farklı dünyalarda olmayı ve o kahramanlara kendimi yerine koymayı çok seviyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.