Ders Notları

Kitap okumayı sever misiniz? Niçin?

6. Sınıf Türkçe Kitap okumayı sever misiniz? Niçin? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kitap okumayı sever misiniz? Niçin? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Evet kitap okumayı çok severim. Bana birbirinden güzel bilgiler verdiği ve beni hayaller alemine götürdüğü için kitapları okumayı çok severim.


Kitap okumayı sever misiniz? Niçin? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Her insan gibi kitap okumayı severim. Çünkü kitaplar bizlere çeşitli bilgiler öğretmektedir. Ayrıca içlerinde var olan harika bilgilerle harika bir hayal gücü elde ederek sorunlar karşısında nasıl davranmam ve hedeflerime ulaşmak için neler yapmam gerektiği hakkında bilgi elde ederim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kitap okumayı çok seviyorum. Kitap okuduğum zaman farklı kahramanlar farklı öyküler baktım maceralar farklı masallar ve farklı dünyalarda hayal kurmak mümkün olabiliyor. Özellikle sessiz ortamlarda kitap okumak anlamı kapris temize arttırdığı gibi birçok becerimizi de geliştirir. Yalnız öykü ve masal ağırlıklı kitaplar değil araştırmayı yönlendiren bilgi ve becerileri arttıran çeşitli tarihi bilgileri öğreten kitaplarda tercih ederek bilgilerimizi arttırabiliriz. Kütüphaneler bilgi haznelerinin yani kitapların diğer aldığı ve çeşit çeşit kitapların bulunduğu çok güzel yerlerdir. Küçükten büyüye kitap alışkanlığının edilmesi gerektiğini en güzel şekilde öğretmen ve ifade eden kütüphanelerde ders çalışmak geçti bilgileri araştırarak öğrenmek ve kitap okuma alışkanlığımızı en güzel şekilde yapabileceğimiz ortamlar arasında yer almaktadır. Kitaplar bize bir çok bilgiye ulaştırır teknolojik aletlerden uzak kitaplarda bulunan bilgileri okuduğumuz zaman daha verimli bilgilere sahip oluruz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.