Ders Notları

Millî mücadelenin ülkemiz ve milletimiz için önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Millî mücadelenin ülkemiz ve milletimiz için önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz? Sorusunun Kısa ve Uzun Cevabı


Millî mücadelenin ülkemiz ve milletimiz için önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz? sorusunun kısa cevabı ;


Cevap: Milli Mücadele ülkemiz ve milletimiz için büyük bir öneme sahip olduğu herkes tarafından kabul edilmesi gerekmektedir. Milli mücadelenin en büyük nedeni ise Türk milletinin Türk ulusunun hiçbir şekilde bağımsızlığını özgürlüğünü kısıtlayacak Manda ve himayenin olamayacağını gösteren en büyük örneklerden bir tanesidir. Bağımsızlığı için canını kanını çocuğunu eşyasını nefesini bile verebilecek Türk milleti hiçbir zaman Esaret altına alınamayacak önemli bir bir millet azmini göstermiştir.


Millî mücadelenin ülkemiz ve milletimiz için önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz? sorusunun kısa cevabı ;


Cevap: Milli Mücadele Türk milleti ve Türk Ulusu için tüm düşmanlara gözünü bu cennet Vatanına Diken yabancı devletlere en büyük örnek teşkil edebilecek bir Kurtuluş mücadelesidir.  Milli Mücadele bizler için ve düşmanlarımız için Türk milletinin hiçbir zaman Esaret altına alınamayacağı manda ve himaye girmeyeceği ve Türk milletinin bağımsızlığı için özgürlüğü için Türk olsun neler yapabileceği tüm Cihan’a karşı tek başına savaşa bileceği en güzel örneklerden bir tanesidir.  Şüphesiz Türk milleti Yüce Allah’ın da yardımıyla beraber büyük zaferler elde etti Milli Mücadele dönemi bizlere gurur verici örnekler vermektedir. Milli mücadele döneminde ailelerin Türk ulusunun bağımsızlık için ekmeğini eşyalarını yiyeceklerini çocuklarını yaşlılarını demeden her şeyini vererek bağımsızlığını elde etmiş en büyük ve sanlar’dan bir tanesi olan milli mücadeledir.  Milli Mücadele başta Türk ordusu olmak üzere Mustafa Kemal Atatürk gibi bir Önder’in bizlere önderlik ederek bağımsızlığımızı elde etmemiz için canını ortaya koyması en büyük fedakarlıklar dan bir tanesidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkiye çok güzel bir ülkedir.Bu güzel ülkeye çok iyi sahip çıkmamız gerekir.Her zaman kalbimizde olan Atatürk onun sayesinde kazanılmıştır.Türkiye ‘yi zorda olsa kazandık.O kadar kan dökülmesine rağmen hiçbir zaman pes etmedik her zaman savaştik,direndik. Ülkemize her zaman sahip çıkacağız ve hiçbir zaman hainlerin eline bırakmayacağız. Milli Mücadele ülkemiz için çok önemlidir ve bizi her zaman en iyi şekilde temsil eder.Milletimiz içinde Millî Mücadele çok önemlidir çünkü çok güzel bir şekilde bizi temsil ettiği için.

     

     

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.