Ders Notları

Gece ve gündüzün birbirini takip etmesinin nedeni nedir? Tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Gece ve gündüzün birbirini takip etmesinin nedeni nedir? Tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gece ve gündüzün birbirini takip etmesinin nedeni nedir? Tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Gece ve gündüzün birbirini takip etmesinin nedeni dünyanın hiç bir şekilde durmadan kendi ekseni etrafında dönmesinden kaynaklanmaktadır.


Gece ve gündüzün birbirini takip etmesinin nedeni nedir? Tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Dünyanın iki türlü hareketi bulunmaktadır. Dünyanın Samanyolu galaksisi içerisinde kendi etrafında dönmesi sonucunda gece ve gündüz meydana gelmektedir. Sürekli olarak dünyanın hiç durmadan belli bir hızla kendi etrafında dönmesi sonucunda gece ve gündüz meydana gelmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dünyanın kendi etrafında dönmesiyle gece gündüz meydana gelmektedir. Dünya 24 saatte kendi etrafında dönüşünü tamamlar. Dünyamız sabah doğudan doğan güneşle gündüz başlar ve güneş’in battığı bakmasıyla gece başlar. Dünyanın kendi etrafında dönmesi böylece birbirini takip eder. Dünyamız bir yılda 365 gün bu döndü yapar. Böylece 1 yıl geçtikten sonra dünya’mız güneş’in etrafında dolanmasını tamamlar. Gece ve gündüzün canlıların yaşamında büyük bir önemi vardır. Yaşadığımız bölgede yalnız gece veya yalnız gündüz olması birçok canlının yaşamını sürdürmesi ile bir çok zorluklar ve olumsuzlukları ortaya çıkarırdı.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.