4. Sınıf Matematik

4. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 111-112 Cevapları MEB Yayınları

4. Sınıf Matematik Ders Kitabı Çarpma ve Bölme Arasındaki İlişki Cevapları Sayfa 111, 112


Çarpma ve Bölme Arasındaki İlişki Cevapları


4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 112 Cevapları


ÇALIŞALIM


1 – Aşağıdaki bölme işlemlerini yapınız. Yanındaki kutulara da çarpma işlemi yaparak bölme işlemlerinin doğruluğunu kontrol ediniz.


Cevap :

4. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 111-112 Cevapları MEB Yayınları
“4. Sınıf Matematik Ders Kitabı 111-112. Sayfa Cevapları MEB Yayınları”

2 – Aşağıdaki çarpma işlemlerini yapınız. Yanındaki kutulara da bölme işlemi yaparak çarpma işlemlerinin doğruluğunu kontrol ediniz.


Cevap :

4. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 111-112 Cevapları MEB Yayınları
“4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 112 Cevapları”

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Nerhaba forum sayfa cevapları. com size çok teşekkür ederim yapamadığım ödevlerde hep siz devreye giriyorsunuz bunun için çok teşekkür ederim.

  2. Öncelikle matematik ders kitabımızda öğrenmiş olduğumuz çarpma işlemi daha pratik ve hızlı yapabilmek için buradaki konular ve bilgileri inceleyerek tamamladık daha sonra bölme ve çarpma arasındaki ilişkileri öğrendik çarpma işlemini öğrendikten sonra bölme işleminin nasıl olduğunu ve nasıl yapılacağını kavradık sizler de bu konudaki birçok bilgiye ulaşarak yapabilirsiniz verilen bilgi ve cevapları ödevinizi yaptığınız zaman aklınıza takılan bir konu olmaz hem de çarpma işlemini güzel bir şekilde kavradıktan sonra bölme işlemini pratik ve hızlı bir şekilde yaptığınızı görebilirsiniz.

  3. Bölme yapılırken arasındaki ilişki ve arasındaki bilgiyi her zaman karıştırıyorsanız ve birçok bilgiye ulaşmak istiyorsanız bu sayfadaki bilgilere cevap atın sizler de buradaki bilgilerden faydalanarak Forum sayfa sitesi ailesine verdiği bilgilerle ve örneklerle çarpma işlemi hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz bölme işlemini zorlanıyorsanız buraya bakarak yapabilirsiniz önerilen örneklerle ve ödevlerin cevapları ile ödevinizi yapabilirsiniz ben öğretmenimin verdiği matematik ödevini derslerime yardımcı olan bu sayfadan yapıyorum ve çok güzel bir şekilde tamamlıyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.