5. Sınıf İngilizce

5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 151-152-153 Cevapları Başak Yayınları

5. Sınıf İngilizce Başak Yayıncılık Kitabı Festivals Cevapları Sayfa 151, 152, 153


Festivals Cevapları


5. Sınıf İngilizce Kitabı Başak Yayıncılık Sayfa 151-152-153


6a Listen and read. 10.6 


Every year on 23rd April, we celebrate National Sovereignty and Children’s Day. Children’s Day is a gift from Mustafa Kemal Atatürk. On 23rd April, (1) many children from different countries visit Turkey and we celebrate Children’s Day with them. Children from Turkey and from different countries (2) watch the parade. They (3) dance, sing songs and read poems. They also wear traditional clothes. For ten days they stay with Turkish families and have fun. We have (4) ceremonies at schools, too. After the festival, children are very sad to leave Turkey. It is a great festival for the children of the World.


Cevap :
Çocuk Bayramı’nı onlarla birlikte kutluyoruz. Türkiye’den ve farklı ülkelerden çocuklar (2) geçit törenini izliyor. Dans ederler, şarkı söylerler ve şiir okurlar (3). Ayrıca geleneksel kıyafetler de giyerler. On gün Türk ailelerle kalıyorlar ve eğleniyorlar. Okullarda da (4) törenimiz var. Festivalin ardından çocuklar Türkiye’den ayrılmaya çok üzülüyor. Dünya çocukları için harika bir festival.


In the United States, we celebrate Independence Day on 4th July every year. Independence Day is our national festival and it’s very enjoyable. In the daytime, we (5) decorate the houses and streets with American flags. We (6) have baseball tournaments. People (7) visit their relatives because it is holiday. We (8) have barbecues or picnics for lunch. At night, we (9) watch the fireworks. We also (10) go to the concerts.


Cevap :
Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl 4 Temmuz Bağımsızlık Günü’nü kutluyoruz. Bağımsızlık Günü bizim ulusal bayramımız ve çok keyifli. Gündüz (5) evleri ve sokakları Amerikan bayraklarıyla süslüyoruz. (6) Beyzbol turnuvalarımız var. İnsanlar (7) tatil olduğu için yakınlarını ziyaret ederler. Öğle yemeği için barbekü veya piknik yapıyoruz (8). Geceleri (9) havai fişekleri izliyoruz. Ayrıca (10) konserlere gidiyoruz.


6b Complete the table. 


5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 151-152-153 Cevapları Başak Yayınları
“5. Sınıf İngilizce Başak Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 151 Cevapları”

5. Sınıf İngilizce Kitabı Başak Yayıncılık Sayfa 152


6c Read again and number the pictures. 


5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 151-152-153 Cevapları Başak Yayınları
“5. Sınıf İngilizce Başak Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 152 Cevapları”

5. Sınıf İngilizce Kitabı Başak Yayıncılık Sayfa 153


6d Read the texts below and correct the information mistakes. 


5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 151-152-153 Cevapları Başak Yayınları
“5. Sınıf İngilizce Başak Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 153 Cevapları”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yukarıda verilmiş olan İngilizce diyaloğun anlamını konu hakkında bilgileri ve  sınıf İngilizce dersimizdeki tüm bilgileri ve cevapları her zaman bu sayfaya bakarak yapıyorum u sayfadaki bilgi ve cevaplar çok güzel İngilizce dersinde her zaman ödevlerimi pratik ve hızlı bir şekilde bu sayfadaki bilgilerle yapabiliyorum z zaten İngilizce dersi zorlanıyorsunuz bu sayfadaki bilgi ve cevapları göz atabilirsiniz oradaki bilgi ve cevaplar sayesinde ödevinizi çok hızlı bir şekilde bitirdiğinizi göreceksiniz başarılı ve eğitici yazılar sayesinde İngilizce dersini severek yapacaksınız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.