Ders Notları

Günlük hayatınızdan farklı çözelti örnekleri veriniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Günlük hayatınızdan farklı çözelti örnekleri veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük hayatınızdan farklı çözelti örnekleri veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük hayatımızda kullandığımız sıvı çözeltilerin Örnek vermek gerekirse kolanya katı-katı çözeltilerin Örnek vermek gerekirse ise bronz gaz çözeltilerin Örnek vermek gerekirse oksijen azot gibi gazların karışımından elde edilen hava veya gaz olarak örnek verebiliriz.


Günlük hayatınızdan farklı çözelti örnekleri veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük hayatımızda birçok çözelti hayatımızda yer almakla beraber genel olarak bunlar bizlerin yiyecek ürünleri olarak ifade edebiliriz.

Günlük hayatımızda farklı çözelti örneklerine farklı örnekler vermek gerekirse tuzlu su şerbet sirke soda Deniz suyu çorba kola meyve suları ayran örnek olarak verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yukarıdaki genel bilgilerle elbetteki doğamızda ve çevremizde bulunan doğal çözüldü lere örnek olarak çeşitli kaynakları bulduk ve bu sayede öğretmenimizin verdiği çözelti hakkındaki genel bilgiler ve örnekleri tamamlamış olduk. Fen bilimleri dersinde vermiş olduğunuz bilgileri çok beğeniyorum her zaman ödevimi yaptım sambaya merak ettiğim konuları burada hızlı ve rahat bu şekilde bulabiliyorum fen bilimleri dersi araştırmaya ve deneylere dair bir ders olduğu için her zaman doğru yapmaya dikkat ediyorum verdiğiniz cevaplarını da doğru bir şekilde defterime geçirirken fen bilimleri dersinde daha başarılı olduğunu hissediyorum çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.