Ders Notları

Yaşamda iyimserlerle kötümserlerin oranını neler etkiler?

8. Sınıf Türkçe Yaşamda iyimserlerle kötümserlerin oranını neler etkiler? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşamda iyimserlerle kötümserlerin oranını neler etkiler? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Yaşamda iyimserlik oranının daha fazla olması gerekmektedir. Ancak oluşabilecek tehlikelere karşıda az biraz kötümserde olmamız gerekmektedir.


Yaşamda iyimserlerle kötümserlerin oranını neler etkiler? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yaşamda iyimserlerle kötümserlerin oranını hayat içerisinde var olan beklentiler, sıkıntılar, hedefler, toplumun yapısı ve hayat içerisinde var olan ekonomik yapıların iyimserlik ve kötümserlik oranını etkilediğini ifade edebiliriz. Çünkü toplum içerisinde insanları gelecek kaygısının olmaması iyimser yaparken, gelecek kaygısı olan toplumlarda ise kişileri kötümser yapar.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bir toplumda iyimser insanların fazla olması demek o toplumda huzurlu ve sakin Ayrıca pozitif ortamın artacağı bilinir. BİMcell insanlar karşılaşmış oldukları sevinçlere üzüntü ve sıkıntılara karşı sabırlı olurlar. Sabır mutluluğu saygıyı ve hoşgörü beraberinde getirir. Ayrıca iyimser insanlar devamlı güzel duygular barındırdıkları için karşısındaki insana da bu duyguları aşılar. Karşımızdaki insan kötümser bir insansa kaygılı güvensiz ve mutsuz hissedebiliriz. Bir toplumda kötümser insanların yoğunluğu çok fazla ise o toplumda yaşanılmaz birçok olay meydana gelebilir. Çünkü kötümser insanlar iyi niyetli olmayan karşındaki insanı anlamayan ve devamlı sorunlara aksi ve sorunlu yaklaşan bireylerdir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.