2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 30-31-32 Cevapları ATA Yayıncılık

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ata Yayıncılık Kitabı Grupla Çalışma Kurallarına Uyarım Metni Cevapları Sayfa 30-31-32


Grupla Çalışma Kurallarına Uyarım Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 30 Cevapları Ata Yayıncılık


Soru : Okulda bayram törenlerine hazırlanırken neler yapıyorsunuz? Anlatınız.


Cevap :

Okulumuzda bayram hazırlıkları her zaman heyecanlı ve eğlenceli geçer. Bayramlardan önce sınıfımızı temizler ve bayraklar ile süsleriz. Bayramlarda okulumuzu ve sınıfımızı bayrak ve Atatürk resimleri ile donatarak bayramlara hazırlık yaparız. Bayramlar biz öğrenciler için her zaman eğlenceli ve mutluluk sebebi olmuştur.


Soru : Sınıfta veya okulda yapılan etkinliklere grup arkadaşlarımızla katılacağımızı düşünelim. Neler yapmamız gerekir?


Cevap :

Öncelikle bu tür etkinliklerde her zaman görev paylaşımı yapmalıyız. Grup çalışmalarında her zaman birlikte kararlar almalı ve etkinliği verimli şekilde gerçekleştirmeliyiz. Grup şeklinde gerçekleştirilen etkinliklerde aramızda bilgi alışverişine önem vermeli ve görev paylaşımını arkadaşlarımızın özelliklerine göre vermeliyiz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 31 Cevapları Ata Yayıncılık


Soru : Öğrenciler görevleri adil paylaşmak için hangi yöntemi kullanıyorlar? Söyleyiniz.


 Cevap :

Öğrenciler görevleri paylaşırken yetenek ve imkanları dahilinde görevleri üstlenmiştir. Öğrenciler bu tür grup çalışmalarında her zaman görev paylaşımı yapmalıdırlar. Görev paylaşımı yaparak öğrencilerde sorumluluk bilinci de gelişmektedir. Sorumluluk sahibi öğrenciler grup için daha verimli çalışmalar yaparak verilen etkinliği en iyi şekilde yerine getirmektedir.


Soru : Öğrencilerden biri sorumluluklarını yerine getirmezse ne olur? Açıklayınız.


Cevap :

Grup çalışmalarında gruptan bir öğrenci verilen görevi yerine getirmez ise grup çalışmasının hiç bir önemi kalmaz. Yapılması gereken her şey boşa yapılmış olur. Grup çalışmalarında sorumlu öğrenciler ile çalışmak bu yüzden çok önemlidir. Bu tür etkinliklerde bir kişinin görevini yerine getirmemesi grup çalışmasında bulunan diğer öğrencileri zor duruma düşürmektedir.


Soru : Grupla çalışma kuralları nelerdir? Söyleyiniz.


Kısa Cevap “Grupla çalışma kuralları nelerdir? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Grup çalışmalarında her zaman bilinçli ve verilen görevi eksiksiz yerine getirmeliyiz. Bunun için görevleri her zaman zamanında ve eksiksiz yapmalıyız. Grupla çalışma kurallarında öncelik her zaman verilen görevi eksiksiz yerine getirmektedir. Daha sonra ise görev dağılımında adil olmaktır. Görev dağılımı yaparken herkese eşit zorlukta ve eşit miktarda görevler verilmelidir. Bunun içinde görev paylaşımı yapılırken ortak kararlar alınarak yapılmalıdır.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 32 Cevapları Ata Yayıncılık


Soru : Aşağıdaki resimleri inceleyelim. Resimlerdeki öğrencilere grupla çalışma kuralları hakkında neler önerirsiniz? Yazınız.


 Cevap :

Aşağıda ki resimlerde öğrenciler umutsuzluk ve başarısızlık korkusu yaşamaktadır. Grup çalışmalarında her zaman kendimize güvenmeliyiz. Grupla yapılması gereken etkinliklerde  görev dağılımını yaparken adil ve eşit olmalıyız. Grupta bulunan öğrencileri zorlamayacak ve yeteneklerine uygun şekilde paylaşımlar yapılmalıdır. Aşağıda bulunan öğrencilere en baştan toplanarak bir görev dağılımı yapmalarını ve kendilerine güvenmelerini önerirdim.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Tuğçe dedi ki:

    Bir grupta çalıştığımız zaman grup halinde çalışmadan belirli kurallar olduğunu söyleyebiliriz bu kurallar arasında öncelikle birbirimize güzel bir şekilde dinlemek birbirimizin fikirlerini alarak hareket etmek işbirliği yapmak işlerimizi zamanında bitirmek gibi birçok Kural

  2. Tuğçe dedi ki:

    Bir grupta çalıştığımız zaman grup halinde çalışmadan belirli kurallar olduğunu söyleyebiliriz bu kurallar arasında öncelikle birbirimize güzel bir şekilde dinlemek birbirimizin fikirlerini alarak hareket etmek işbirliği yapmak işlerimizi zamanında bitirmek gibi birçok Kural olduğunu söyleyebiliriz. Grup halinde çalıştığımız zaman daha verimli bir çalışma ortaya çıkar grup halde çalıştığımız zaman birbirimize yardım edebiliriz grup halinde çalıştığımız zaman birbirimizin fikirlerine dikkatli ve saygılı bir şekilde yaklaşmalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.