2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 64-65 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları 2. Ünite : Evimizde Hayat Ünite Hazırlıklarımız Cevapları Sayfa 64-65


2. Ünite : Evimizde Hayat Ünite Hazırlıklarımız Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı


1. Akrabalarınız kimlerdir? Söyleyiniz.


Cevap : Arabalarımız ; Anneanne, Babaanne, dede, Amca, Teyze, Hala, Dayı, Enişte, Yenge gibi örnekler verilebilir.


2. Ailenizde kararları nasıl alırsınız? Anlatınız.


Cevap : Demokratik bir ülkedeyiz herkesin Özgür kararını söyleme hakkı var bizim Ailemizde demokratik olduğu için biz de genellikle kararları oylamayla alıyoruz herkes fikrini söylüyor hangi tarafta Fikir Birliği fazlaysa o kararı veriyoruz.


3. Gün içinde yapacaklarınızı planlar mısınız? Neden? Anlatınız.


Cevap : Gün içerisinde yapacaklarımı şu şekilde planlarım,

Sabah kahvaltımı yapıp okuluma giderim okuldan gelince yemeğimi yer derslerime çalışıp ödevlerimi yaparım ödevlerim bitince arkadaşlarımla oyun oynarım. Akşam eve gelir anneme yemek hazırlarken sofrayı kurması na yardım ederim. Sonrasında onlar tv izlerken ben odama geçer ders programıma göre çantamı hazırlarım biraz kitap okuyup sonrasında uyurum.


İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 64-65. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. Gün içinde yapacaklarımı planlarım gün içinde yapacaklarım planlı olduğu zaman daha çok zamanım olurilk önce kesinlikle yapacaklarımın işlemi başından koyarım daha sonra yapmak istediklerimi listenin sonuna koyarım ödevlerimi ilk başta yaparım daha sonra oyun oynarım televizyon seyredelim

  3. Bir kişinin hayatta başarılı olması ve işlerini eksiksiz bir şekilde yapabilmesi için işlerini planlı bir şekilde yapması gerekmektedir.

  4. Ben akrabalarımı çok severim.Herkesin akrabalarının değerini bilmesi gerekir.Ben akrabalarına her zaman çok değer veriyorum.Elimden geldiği kadar da koruyup kolluyorum.Hiç bir akrabamıza kötü davranmamamız gerekir.Akrabalarımı ise şunlardır.Anneanne,Babaanne,Teyze,Enişte,Hala,Amca,Dayı,Yenge şeklinde sorumuzun cevabını söyleyebiliriz.Akrabalarımız bizim yakın olduğumuz kişilerdir.Yakınlarımızın değerini her zaman bilmemiz gerekir.Kısacası akrabalarımız bizim için çok önemli ve değerlidir.

  5. Evimizde herhangi bir karar alınacağı zaman bizlerinde Fikri sorulur herhangi bir çabalayacağı zaman beraber hareket edilir bir aile kavramında beraber hareket etmek ve beraber davranmak oldukça önemlidir birbirimize karşı olan saygımızı ve sevgimizi belirtir örneğin bizler hakkında bir karar alınacağı zaman bizlere Danış olarak alınır yemek kaşınacağımız zaman okuma değiştireceğiniz zaman kıyafet alımında alışverişte bizlerin de Fikri olarak düşüncelerimizle beraber bir şekilde karar almaktadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.