2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 75-76-77 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Evimizin Adresi Etkinlik Cevapları Sayfa 75-76-77


Evimizin Adresi Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı


Soru : Evinizin adresini bilmek hangi durumlarda gerekli olur? Söyleyiniz.


Cevap: Evimizin adresini bilmek çok önemlidir kaybolduğumuzda polise başvuru yaparız adresimizi söyleriz veya birisi bize posta numaramızı abdestimizi istediğinden verebiliriz nerede oturduğumuzu soran birisine adresimizi verebiliriz.


Soru : Aşağıdaki olayda Göktuğ telefon numarasını bilmeseydi neler olurdu?


Cevap: Ailesini bulamaz ve kaybolurdu. Ayrıca Göktuğ büyük sıkıntılar yaşacağı görülmektedir. Bu neden ailemizin telefon numarasını bilmemiz gerekmektedir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı


Soru : Aşağıdaki çocuklardan hangisi adresini tam söylemiştir? İşaretleyiniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 75-76-77 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 75-76-77. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı


Soru : Aşağıdaki güvenlik kartı örneğini inceleyiniz. Siz de kendi güvenlik kartınızı hazırlayınız.


Cevap: Güvenlik kartına bakarak benzer bir güvenlik kartı oluşturabilirsiniz. İyi bir eğitim yılı geçirmeniz dileğiyle arkadaşlar.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 75-76-77. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. evimizin adresini bilmek çok önemlidir bize yardımcı olur mesela kaybolduğumuzda bir büyüye söyleyerek biz evimize götürmesini isteyebilirizya da acil durum anlarında evimizde isek ve acil bir durum varsa yangın hırsız ve benzeri bu durumlarda hemen acil durum numaralarını arayayım ve evimizin adresini vermeliyiz

  3. Bir çocuk olarak kaybolduğumuzda bizleri evimize ulaştırmaları için evimizin adresini ve ailemizin iletişim bilgilerini almamız gerekmektedir.

  4. Evimizin adresini bilmek bize çoğu konuda yardımcı olur.Ama bunu kötüye kullanmamamız gerekir.Mesela evimizin adresini biliyorsak evimiz bulunduğumuz yerden uzak değilse kolaylıkla evimize gidebiliriz.Ama bilmediğimiz yerlerdeysek hemen güvenilir birilerden yardım istememiz gerekir.Örnek verecek olursak polis gibi.Polisler güvenilir kişilerdir.Eğer zor durumda kaldıysanız kesinlikle polislerden yardım istemekten çekinmeyin.

  5. Evimizi tarif ettiğimiz zaman evimizin çevresinde market kasap okul park ve çeşitli birçok yerlerin olduğunu söyleyerek evimizi tarif ederiz ayrıca evimizin adresini öğrendiğimiz zaman dikkat etmemiz gereken önemli konulardan biri evimizin adresinin hangi caddede hangi sokakta hangi nota olduğunu belirtmekte olabilir evimizin adresini alınca kroki çizerek de öğretebiliriz bir grup iç sisteminde evimizin çevresinde bulunan veya evinizde hangi sokakta olduğunu belirten tüm bilgiler yer alır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.