2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 227-228-229 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Doğal Afetler Etkinlik Cevapları Sayfa 227-228-229


Doğal Afetler Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 227 Cevabı


Soru : Depremle ilgili neler biliyorsunuz? Anlatınız.


Cevap: Depremle ilgili neler biliyorsunuz? Anlatınız. sorusu hakkında farklı cevaplar için TIKLAYINIZ.

Yer kabuğunun titreşmesi ve kırılması sonucunda depremler meydana gelmektedir depremler dünyamızda büyük yıkımlar gerçekleştirmektedir depremler Deniz içinde veya Sahil bölgelerinde olduğunda büyük tsunamilere sebep olabilir en son Japonya depreminde olduğu gibi ülkemizde de büyük yıkımlar gerçekleştirmiştir 17 Ağustos 1999 depremi gibi.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 229 Cevabı


Soru : Aşağıdaki ifadeler hangi doğal afetin tanımıdır? Eşleştiriniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 227-228-229 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 227-228-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

Soru : Ülkemizde yaşanan doğal afetlerle ilgili bir gazete haberi bulunuz. Sınıfta arkadaşlarınıza okuyunuz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 227-228-229 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 227-228-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

Soru : Ülkemizde yaşanan doğal afetlerle ilgili bir gazete haberi bulunuz. Sınıfta arkadaşlarınıza okuyunuz.


Cevap: Farklı bir gazete haberi için TIKLAYINIZ.

Venedik sular altında kaldı

İtalya’da etkili olan yağışlar nedeniyle kanallarıyla ünlü tarihi kent Venedik’te sular, gece saatlerinde 187 santimetreye kadar yükselirken 2 kişi hayatını kaybetti.

Ülkede birkaç gündür devam eden sert rüzgarlı ve kuvvetli yağışlı hava, Venedik’te doğal afete yol açtı.

Kanallarıyla ünlü kentte, su seviyesi dün gece itibariyle 187 santimetreye ulaşarak, 1966’daki sel felaketindeki 194 santimetre ölçümün ardından en yüksek seviyeyi gördü.

Suların yükselmesi nedeniyle çok sayıda gondol, sandal ve küçük vapurların karaya vurduğu, birçoğunun da battığı görüldü.

Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro, kentlerinin tarihi felaketle karşı karşıya olduğunu belirterek, hükümete acil müdahale çağrısında bulundu.

Brugnaro, kentin tarihi bazilikası San Marco’nun da su baskınında büyük zarar gördüğünü belirtti.

Kentin deniz sularına teslim olduğunu ve 1966’dan bu yana böyle bir şeyin görülmediğini dile getiren Brugnaro, ayrıca Twitter hesabından Venediklilere, uğradıkları zararın fotoğraflarını çekerek belgelemeleri çağrısında bulundu.

-“Yüzde 80’i sular altında”

Venedik’in içinde bulunduğu Veneto Bölgesel Yönetim Başkanı Luca Zaia da suların yükselmesini “Kıyamet yıkımı” olarak nitelendirirken, “Kelimelerimi abartmıyorum ancak şehrin yüzde 80’i sular altında. Zarar tahmin edilmez, korkutucu boyutta.” ifadelerini kullandı.

Venedik’in tarihi kent merkezinin yanı sıra çevresinin de etkilendiği felakette, Venedik lagünü içerisinde yer alan Pellestrina adasında da suların yükselmesi nedeniyle 2 kişi hayatını kaybettiği bildirildi.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Hayat Bilgisi Öğretmeni dedi ki:

  2. Sınıf Hayat Bilgisi 227-228-229. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

 2. Eren dedi ki:

  depremle ilgili bildiklerim var deprem yer kabuğunun titreşmesi ve kırılması sonucunda olur depremde birçok can ve mal kaybı olur ama bunların engellemenin yolları da var sağlam bina var ve eğitimli bireyler depremi engeller.

 3. Pelin dedi ki:

  İnsanların depremlerden zarar görmemeleri için yapıların sağlam yapılması gerekir. Ayrıca deprem öncesi, deprem esnasında ve depremden sonra nasıl hareket etmeleri konusunda bilgiler verilmesi gerekir.

 4. Hamdiye dedi ki:

  Depremin şiddetli olması çok kötü bir şeydir.Eğer deprem şiddetli olursa herkesin başına kötü şeyler gelir.Evler,iş yerleri,insanlar bu gibi şeylerden eser kalmaz.Kesinlikle deprem için önlem almamız gerekir.Bir deprem çantasının içinde bulunması gereken bazı şeyler.Su,enerji veren yiyecekler,Yedek pilleri ile fener,İlkyardım çantası,Kişisel reçeteli ilaçlar (kalp,damar,tansiyon,şeker için hormonal ilaçlar),Çocuklarınızın kullandığı ilaçlar,Birer kat giysi,Bir miktar para.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.