2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 119-120-121-122 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sağlığımız İçin Temizlik Şart Etkinlik Cevapları Sayfa 119-120-121-122


Sağlığımız İçin Temizlik Şart Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 119 Cevabı


Soru : Temizlik deyince aklınıza neler geliyor? Anlatınız.


Cevap:

Temizlik imandan gelir diye bir söz vardır temizlik insanlar için çok önemlidir Öncelikle temiz bir beden yüz saç tırnak güzel temiz giyinmek daha sonra olduğunuz ortamın temiz olması evimizin veya sınıfımızın Okulumuzun caddelerin Sokaklar’ın yaşadığımız tüm çevrenin temiz olduğu aklıma geliyor.


Soru : Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Görsellerdeki yanlışları söyleyiniz.


Cevap: Sınıfın bilinçsiz bir şekilde kirletilmesi, odanın dağınık çöp içinde olması, çöplerin açık bir şekilde bırakılması görselde yer alan yanlışlardır.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı


Soru : Aşağıdaki cümlelerden doğru olanların başına gülen yüz, yanlış olanların başına üzgün yüz çiziniz.


Cevap:

Mikroplar temiz ortamlarda yaşar.  ( Üzgün Yüz )
Yaşadığımız çevreyi ve evimizi temiz tutmalıyız. ( Gülen Yüz )
Yerlere çöp atabiliriz. ( Üzgün Yüz )
Ellerimizin ve tırnaklarımızın temizliğine özen göstermeliyiz. ( Gülen Yüz )


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 121 Cevabı


Soru : Aşağıda yarım bırakılan ifadeleri okuyunuz ve eşleştiriniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 119-120-121-122 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 119-120-121-122. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

Soru : Yaşadığımız çevreyi temiz tutmak için neler yapmalıyız? Söyleyiniz.


Cevap: Yaşadığımız çevrede ettiğimizde sadece Okulumuz sınıfımız evimiz aklımıza gelmemeli sokaklarımız caddelerimiz yaşadığımız tüm ortam Yaşadığımız çevreye girer. Yaşadığımız çevreyi temiz tutmak için sınıftan başlayarak sınıfta kalemlerimizi çöp kutusuna açmalıyız sınıfta yiyecek giyerek boş ambalajlarını yerlere atmamalıyız evimizdeki çöp poşetlerini çöp kutularına bırakmalıyız Bitmiş pilleri pil toplama kutularına bırakmalıyız Akarsu Deniz Göl doğal su gibi kaynaklara çöplerimizi atmamalıyız Fabrikalar atıklarını akarsulara Denizlere boşaltmamalı fabrika bacalarına filtre takmalı.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 119-120-121-122. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. Aklıma temizlik deyince mikroplardan ayrılmak geliyor hastalıklardan kaçış yöntemi geliyor

  3. Hastalıklar bizlerin gelişimimizi olumsuz bir yönde etkilediği için sağlıklı olmak için kişisel temizliğimize özen göstermemiz ve doktora kontrole gitmemiz gerekmektedir.

  4. Temizlik diyince aklıma kirlilik gelmiyor.Kirli olmak hiç güzel bir şey değil.İnsanların her zaman hijyenine dikkat etmesi gerekir.Evimizin temiz olması çok güzel bir şey.Okulumuzunda öyle.Çünkü okulumuz ikinci evimiz.Hiç bir zaman yere çöp atmamamız gerekir.Etrafımız temizken içimiz rahat olur.

  5. Sağlığımız için temizliğin ne kadar önemli olduğunu yukarıdaki hayat bilgisi dersimizde okuyarak öğrendik yalnız sağlıklı olmak için dengeli ve düzenli beslenmek Spor yapmak egzersiz yapmak veya mevsimine göre giyinmek beslenmek yetmez bunun yanı sıra temizliğimize de dikkat etmeliyiz temizlik sadece kişisel bakımından ibaret değildir oturmuş olduğumuz odaya yatmış olduğumuz yatağı veya kullanmış olduğumuz eşyaları temiz kullandıktan sonra daha sağlıklı bir yaşam süreriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.