2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 23-24-25 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Okula Hazırlanıyoruz Etkinlik Cevapları Sayfa 23-24-25


Okula Hazırlanıyoruz Etkinlik Soruları ve  Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 23 Cevabı


Soru : Ders araç gereçlerinizi unuttuğunuzda sınıfta hangi sorunlarla karşılaşırsınız? Anlatınız.


Cevap : Akşam yatmadan ders programımıza göre çantamızı hazırlayıp yatmalıyız. Ders araç gereç defter kitap ne lazımsa onu eksiksiz bir şekilde çantamıza koymalıyız.eğer bunları unutursak okulda bize sorumsuz bir öğrenci oluruz. Dersimiziden geri kalırız. Herkes derste defterine yazarken bizim defterimiz yanımızda olmadığı için başka bir yere not alırız ve eve gittiğimizde defterimize aktarmamaız gerekir buda bize zaman kaybettirir.


Soru : Siz de aşağıdaki gibi bir olay yaşadınız mı? Anlatınız.


Cevap : Evet bazı durumlarda ders araç ve gereçlerimi unuttuğum oluyor. Bu nedenle derslerde büyük sorunlar yaşıyorum.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı


Ayşe’nin salı günü Hayat Bilgisi, Türkçe ve Matematik dersleri vardır. Ayşe, çantasına aşağıdaki araç gereçlerden hangilerini koymalıdır?


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 23-24-25 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 23-24-25. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı


Soru : Aşağıdaki çizelgeye haftalık ders programınızı yazınız.


Cevap : Kendi ders programınıza göre aşağıda yer alan ders programını doldurabilirsiniz.


Soru : Okula hazırlıksız gitmek ders başarımızı nasıl etkiler? Düşüncelerinizi noktalı yerlere yazınız.


Cevap: Okula gitmeden önce o günün ders programını kontrol edip gerekli olan Defter kitap ve araç gereçleri mızı çantamızda hazır bulundurup okulumuza gitmeliyiz Okula hazırlıksız gitmek okulumuzu ve derslerimizi yeterince önemsemediğimizi gösterir. Ders esnasında gerekli kitap ve defter yanımız da olmazsa derse yeterince adapte olamayız, katkı sağlayamayız. Derste katılamaz takip edemeyiz. Bunun için okulumuza çantamızı hazırlayıp planlı programa uygun bir şekilde gidip dersi derste dinlemeliyiz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Ders araç gereçlerimizi unuttuğumuzda sınıfta çok sorun yaşarız sorunlar şunlardır. Eğer ders araç gereclerimizi unutursak öğretmenimiz buna kızabilir veya puanımızı düşünebilir veya derse katılamayız.Bu yüzden  dersten eksik oluruz ve buda bizim dersten geri kalmamızı sağlar .Bu yüzden her zaman ders ve araç gereçlerimizi yanımıza almalıyız ve hiçbir zaman unutmamalıyız. Eğer unutursak anlattığım sonları yaşayabiliriz her zaman derse araç g ereclerimizi  yanımıza almalı dersi katılmalı dersimizi rahatlıkla geçirmeliyiz.

  2. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 23-24-25. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  3. okula hazır olmadan gitmek ve dersleri tekrarlamadan gitmek başarımızı düşürebilir okula gitmeden önce işleyeceğimiz derslere tekrar etmeli ve o gün işleyeceğimiz konuyu gözden geçirmeliyiz ders araç gereçlerini unutmamalıyız aksi takdirde dersi kaçırabilir vatan takip edemeyiz.

  4. Okulda derslerimizi iyi bir şekilde işlemek için bir gün önceden yarının derslerinde ihtiyaç duyduğumuz araç ve gereçleri hazırlamamız gerekir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.