2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 123-124-125-126-127 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sağlığımız İçin Çalışanlar Etkinlik Cevapları Sayfa 123-124-125-126-127


Sağlığımız İçin Çalışanlar Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı


Soru : Hastalandığınız zaman nerelere gidersiniz? Anlatınız.


Cevap: Hastalandığımız zaman öncelikle aile doktorumuz olan doktorunuza başvururuz aile doktorumuz mahalle de ki sağlık ocağında dır eğer hastalığımız uzman bir doktorun görmesi gerekiyor sa aile doktorumuz bizi hastaneye sevk eder veya biz direk hastaneye gideriz. Hastaneler sağlığımızı kazanmamız için tüm imkanları ve uzman doktorları olan bir yerdir.


Soru : Aşağıda sağlıkla ilgili hizmet veren görselleri inceleyiniz.


Cevap: Aşağıda yer alan görsellerde ; dişlerimizin bakımı için diş hastanesi, hastaları hastaneye götürmek için ambulans, ilaçlarımızı almak için eczane ve hastalandığımızda ve tedaviler için gittiğimiz hastane yer almaktadır.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 125 Cevabı


Soru : Sağlıkla ilgili meslekleri işaretleyiniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 123-124-125-126-127 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 123-124-125-126-127. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı


Soru : Aşağıda verilen cümleleri karşılarındaki meslek isimlerinden uygun olanlarıyla eşleştiriniz.


Hastaların tedavisinde doktora yardımcı olurum. : Hemşire

Doktorun verdiği reçetedeki ilaçları benden alırsınız. : Eczacı

Ağız ve diş sağlığınızla ilgilenirim. : Diş hekimi

Muayene eder, tedaviniz için ilaç yazarım Aşılarınızı yaparım. : Doktor


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı


Soru : Sağlıkla ilgili olan kurumların resimlerini işaretleyiniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 123-124-125-126-127 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 123-124-125-126-127. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

Soru : Sağlık alanında hizmet veren kurumları yazınız.


Cevap: Sağlıklı yaşamak bizim anayasal hakkımız dır sağlık alanında hizmet veren belli başlı kurumlarımız vardır bunlar öncelikle mahalle ve köylerde sağlık ocakları dır şehirlerde hastaneler bunun dışında sigara kullanımına ve madde bağımlılığına karşı sigarayla savaş ve yeşil ay bulunur kanser e karşı LÖSEV ve lösemili çocuklar vakfı vardır şeker hastalığına karşı Türk Diyabet Vakfı engelli insanlar için fiziksel engelliler vakfı bobrek hastaları için Türk böbrek vakfı vardır.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 123-124-125-126-127. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. Hastalandığım zaman ilk başta sağlık ocaklarına giderim sağlık ocağındaki doktorum aile hekimimidir aile hekimi beni muayene ederbana ilaçlar yazardı ilaçlarımı kullanırım iğne yazdı zaman hemşire iğnemi yapar ilaçlarımı almak için eczaneye gider ve eczaneden ilaçlarımı alırım.

  3. Hastalıklardan korunmak için sürekli olarak temizliğimize dikkat etmemi,z gerekir. Ayrıca hastalıklar konusunda önlem almak için doktor kontrollerine gitmemiz gerekir.

  4. Hastalandığım zaman hastaneye giderim.Eğer durumum acil değilse sağlık ocağına giderim.Doktara görunürüm.İlaç yazar ya da doktor bana iğne vurur.Eğer hastaysak diğer insanları da göz önünde bulundurmamız gerekir.Onların yanına yaklaşmamamız ve maske takmamız gerekir.Kendi sağlığımızı göze alıp hastaneye gidiyorsak diğer insanların bu durumu yaşamaması için bu gibi önlemleri almamız gerekir.

  5. Çevremizde görmüş olduğunuz mesleklerin her birinin farklı görevi ve farklı bir sorumlulukları olduğunu görebiliriz çevremizde gördüğümüz mesleklerin birçok mesleğe ve ihtiyaca hitap ettiğini görebiliriz örneğin bizleri okuldan eğitim öğretim öğretmenler öğrencilere yetiştirerek hayata hazırlar bunun yanı sıra birçok mesleklerin çeşitli görevleri olduğunu ve insanlara ihtiyaçlarını ve isteklerini karşıladıklarını kendi geçimlerinde bu şekilde sağladıklarını görebiliyoruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.