2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 214-215-216 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Bitki Yetiştirme ve Hayvan Beslemenin Önemi Etkinlik Cevapları Sayfa 214-215-216


Bitki Yetiştirme ve Hayvan Beslemenin Önemi Etkinlik Soruları ve  Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 214 Cevabı


Soru : Evinizde hangi hayvanı beslemek istersiniz? Anlatınız.


Cevap: Evimde her zaman köpek beslemek istemişimdir Çünkü köpekler İnsanların en iyi arkadaşıdır insanlara sadıktırlar özel eğitim verilerek insana yardımcı olabilirler.  her zaman yanımızda olabilirler.


Soru : Aşağıdaki olayı okuyunuz. Olayla ilgili düşüncelerinizi söyleyiniz.


Bir gün okuldan gelirken kapımızın önünde yavru bir kedi gördüm. Soğuktan ve açlıktan bitkin görünüyordu. Onu alıp hemen eve gittim. Anneme bu kediyi sahiplenmek istediğimi söyledim. Annem, hayvanlara karşı duyarlı olan insanlara karşı da duyarlı olur, dedi. Önce onu bir veterinere götürmemiz gerektiğini söyledi. Hayvan bakımının sorumluluk ve sabır istediğini anlattı.

Ben de bütün şartları kabul ettim. Kedimin yemek, tuvalet, su, gezme, oyun oynama, bakım gibi tüm ihtiyaçlarını aksatmadan karşılayacağıma söz verdim. Her gün mamasını ve suyunu verdim. Annemle veterinere gidip aşılarını yaptırdık. Bunlarla ilgili araştırma yaptım. Bakımı konusunda bilgi edindim. Kedim hem arkadaşım hem de dostum olmuştu.


Cevap: İnsanlar yardıma muhtaç olan hayvanları sahiplenmesi gerekmektedir. Ancak insanların sahiplendiği hayvanların bakımında yer alan görev sorumlulukları yerine getirmesi gerekir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 216 Cevabı


Soru : Verilen cümlelerden doğru olanların başına “D”, yanlış olanların başına “Y” yazınız.


Hayvan beslemek sorumluluk duygumuzu geliştirmez. ( Yanlış )
Hayvanlar bize arkadaş olur. ( Doğru )
Hayvan beslemek empati duygumuzu geliştirmez. ( Yanlış )
Bitki yetiştirmek gözlem yapma yeteneğimizi artırır. ( Doğru )
Hayvan beslemek ve bitki yetiştirmek sabır ister. ( Doğru )


Soru : Seçtiğiniz bir bitkiyi sınıfınızda yetiştiriniz. Bitkinin bakımı için yaptıklarınızı yazınız.


Cevap: Bu etkinliği kendiniz yapmanız gerekmektedir. Size tavsiyemiz yetiştirilmesi kolay olan nohut veya fasulye tercih etmeniz olacaktır.


Soru : Bitki yetiştirmek ve hayvan beslemek bize neler kazandırır? Anlatınız.


Cevap: Bitki yetiştirmek hayvan beslemek bize paylaşım duygusunu geliştirir sorumluluk alma duygusunu geliştirir diğer canlılara karşı sevgi duymamızı sağlar diğer canlılarla empati kurmamızı sağlar.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 214-215-216. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. evimde baykuş beslemek isterdim baykuşların gece çıkardığı sesler çok hoşuma gidiyor ve görünüşleri ve gece görüşleri harika öyle bir hayvanla yaşamak çok isterdim ama ailem izin vermiyor

  3. Evlerimizde çocukların bir bitki veya hayvan yetiştirmesi sorumluluk duygusunu artırarak hayat içerisinde sorunlara çözüm bularak başarılı olmalarını sağlar.

  4. Ben evimde kedi beslemek isterdim.Kedileri çok seviyorum ve çok tatlı buluyorum.Kedi dışında balık ta beslemek olabilir.Bitki ya da hayvan yetiştirmek bize sorumluluk duygusu kazandırır.Bitki yetiştirirsek her gün onu sulamamız,hayvan yetiştirirsek her gün  ona mama ve su vermemiz gerekir.Bitkiyi güneşin altında tam bırakmamamız,yetiştirdiğimiz hayvanı ise çoğu zaman gezdirmemiz gerekir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.