2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 157-158-159 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Teknolojiyi Güvenli Kullanıyoruz Etkinlik Cevapları Sayfa 157-158-159


Teknolojiyi Güvenli Kullanıyoruz Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 157 Cevabı


Soru : Evinizde kullandığınız teknolojik araç ve gereçleri söyleyiniz.


Cevap: Teknoloji hayatımıza her geçen gün yeni bir ürün getirmektedir. Evimizde kullanılan bu aletler bize ev işlerinde kolaylık sağlamış, işimizi hızlandırmıştır. Bulaşıkları için bulaşık makinesi, çamaşırlar için çamaşır makinesi, yiyeceklerimizi daha iyi muhafaza edebilmek için buzdolabı, kıyafetlerimiz daha temiz ve düzgün görünmesi için ütü, evimizi daha hızlı temizleyebilmek için elektrik süpürgesi, yemek pişirmek için fırın ve ocak, bilgisayar, tablet gibi evimizde daha bir çok teknolojik ürün vardır.


Soru : Görsellerde verilen teknolojik ürünlerin güvenli kullanımı için nelere dikkat etmeliyiz?


Cevap: Görsellerde verilen teknolojik ürünlerin güvenli kullanımı için ; ailemizin kontrolünde kullanılması, bilgisayar tablet ve televizyon gibi gözlerimizi bozacak aletlerden yeteri uzaklıkta kullanmalıyız. Ütü gibi aletlerden uzak durmalıyız. Fırını tek başımıza çalıştırmamalı ve uzak durmalıyız. Teknolojik aletlerin prize takarken dikkat etmeliyiz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 159 Cevabı


Soru : Aşağıdaki ifadeleri okuyunuz. Doğru olanların başındaki yıldızı mavi renge, yanlış olanların başındaki yıldızı sarı renge boyayınız.


Bilgisayar, tablet, televizyon teknolojik araç gereçlerdendir.
Bilgisayarın fişiyle oynayan kardeşimi kibarca uyarırım.
Bilgisayarı yalnızca oyun için kullanırız.
Saç kurutma makinesini büyüklerin kontrolünde kullanmalıyız.
İnternette tüm sitelere girebiliriz.
İnternette fotoğrafımı isteyenlere fotoğrafımı veririm.
Çamaşır makinesini kendimiz kullanabiliriz.
İnternette tanımadığım kişilere adresimi söylemem.
Bilgisayar, televizyon ve tableti uzun süre kullanırsak beden sağlığımıza zarar veririz.


Soru : Teknolojik araç ve gereçleri kullanırken neden güvenlik kurallarına uymalıyız? Söyleyiniz.


Cevap: Teknolojik araç ve gereçleri kullanırken güvenlik kurallarına uymalıyız örneğin bir ütü yü açtıktan sonra başımdan ayrılmamalıyız veya tablet telefon gibi cihazlarla şarjdayken oyun oynamamalıyız  ocağa kullandıktan sonra düğmesi çevirerek tekrar kapatmalıyız teknolojik araç ve gereçler işe yarar sağladığı kadar kurallarına göre kullanılmazsa bize ve evimize zararı dokunabilir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 157-158-159. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. evimizde birçok teknolojik alet kullanıyoruz bunlar kurutma makinesi çamaşır makinesi buzdolabı elektrikli soba bilgisayar telefon tablet laptopgibi saymakla bitmeyecek teknolojik aletler kullanmak değil ama bu teknolojik aletleri kullanırken dikkat etmeliyiz aksi takdirde yaralanabilir veya ölebiliriz

  3. Evimizde kullandığımız araçlar ve gereçler bizlerin hayatımız kolaylaştırmaktadır. Sürekli olarak bu araç ve gereçlerin geliştirilerek insan hayatına adapte edilmesi gerekmektedir.

  4. Evimde kullandığım çoğu teknolojik araç ve gereçler vardır.Mesela yemeklerimizin bozulmaması fe daha iyi korunması için buzdolabı.Çamaşırlarımızı temiz ve asılabilecek hale getiren çamaşır makinasi.Kullandığımız tabak,çatal,kaşık,bıçak,bardak gibi şeyleri kolayca temizleyen bulaşık makinası.Saçlarımızı hızlıca kurutmak için kullandığımız saç kurutma makinası.Bunların hepsi hayatımızda çok işe yarar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.