2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları
Kitabınız farklı ise yukarıdaki resme geçiş yapın.

Göster

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları


1. Ünite: Okulumuzda Hayat Sayfa Cevapları

 

2. Ünite: Evimizde Hayat Sayfa Cevapları

 

3. Ünite : Sağlıklı Hayat Sayfa Cevapları

 

4. Ünite: Güvenli Hayat Sayfa Cevapları

 

5. Ünite: Ülkemizde Hayat Sayfa Cevapları

 

6. Ünite: Doğada Hayat Sayfa Cevapları

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. 2.Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2019/2020 ‘ nin cevapları için sitede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum .Umarım böyle güzel bir şekilde devam ettirirseniz.

  2. 2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi beşgen yayıncılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  3. Arkadaşlar bende 2. Sınıfa gidiyorum ikinci sınıfta bütün ders kitaplarımı Forum sayfa cevaplarına bakarak yapıyorum.Forum sayfa cevaplarından yukarıda sınıfta kaldığınız veya kontrol etmek istediğiniz yere tıklayın kolaylıkla doğru cevapları ulaşacaksınız.

  4. 2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevaplarınız muhteşem ötesi yapanların ellerine sağlık ödevlerimi kolay bir şekilde yapabiliyorum.

  5. 2 sınıfa geçtiğimiz günden itibaren hayat bilgisi ders kitabındaki tüm bilgileri ve cevapları bu sayfada bulabileceğinizi söyleyebilirim ben her zaman bu sayfayı ziyaret ettiğimden beri derslerinde çok başarılı bir öğrenci oldum matematik dersine İngilizce dersinde Türkçe dersinde ve hayat bilgisi dersinde her zaman bu sayfayı takip ederek birçok ödevimi yapıyorum 2 sınıf hayat bilgisi ders kitabı MEB yayınları’ndaki tüm bilgi ve cevapları da bu sayfada bulabileceğinizi söyleyebilirim.

  6. Milli bayramlarımız her Senem bağımsızlık mücadelemiz ifade eden ne her zaman güzel duygular içerisinde kullanmış olduğumuz bayramlarımız ve özel günlerimiz olarak bilinmektedir. Milli bayramlarımızı bayraklarla balonlarla süslerle Atatürk’ün resimleri ile şiir yazı ve resimlerle kutlayabiliriz. Milli bayramlarımızın Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş savaşı’nı başlattığı günden itibaren her yıl büyük bir sevinç ve coşku ile kutlanmakta olduğumuzu söyleyebiliriz. Milli bayramlarımız denilince aklımıza 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı 19 Mayıs gençlik ve Spor Bayramı 30 Ağustos Zafer Bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gelmektedir. Bu bayramları her sene büyük bir sevinçle kutlamaktayız.

  7. Eğer bahçemiz varsa bahçemizde istediğimiz bitki yetiştirebiliriz eğer bahçemiz yoksa balkonumuzda saklımız da herhangi bir bitki yetiştirmek ve böyle güzel bir zaman geçirmek elbette ki her çocuğun hayali arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra hepimizin çok sevdiği bir hayvan ve beslemek istediği bir hayvan olabilir Ayrıca evcil hayvanlara da tercih edebiliriz hangi hayvan olursa olsun hayvanların bakımını üstlenmek özel ilgi göstermek ve onlar ne zaman geçirmek olduğunu çok güzel ve eğlenceli olabilmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.