2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12-13 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları 1. Ünite : Okulumuzda Hayat Ünite Hazırlıklarımız Cevapları Sayfa 12-13


1. Ünite : Okulumuzda Hayat Ünite Hazırlıklarımız Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı


1. En çok ne yapmaktan hoşlanıyorsunuz? Anlatınız.


Cevap : Boş zamanlarımda çok şunları yapmaktan hoşlanırım.

 • Film izlemek
 • Kitap okumak
 • Puzzle yapmak
 • Top oynamak, ip atlamak
 • Arkadaşlarımla sohbet etmek
 • Müzik dinlemek
 • Bilgisayarda oyun oynamak
 • Resim çizmek, boyama yapmak
 • Tv de yarışma programları izlemek

2. Bu yıl arkadaşlarınızda hangi değişiklikleri gördünüz? Anlatınız.


Cevap :

Bu yıl arkadaşlarımda bazı değişiklikler gözlemledim.

Kız ve erkek arkadaşlarımda boyları uzamıştı.

Bazı arkadaşlarım kilo almıştı.

Okumayı yazmayı hepsi öğrenmişti.

Konuşmaları değişmişti biraz daha büyümüşlerdi.

Gelişme çağında olduğumuz için hepimizde farklı değişiklikler vardı.

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Herkes bir şeyler yapmaktan hoşlanır çoğu  kişinin yaptığı aktiviteler vardır.Bunlar top oynamak,satranç oynamak, resim çizmek, resim boyamak, kitap okumak, tabletle oynamak ve daha fazlası.Ne yapmaktan hoşlanırsınız diye birisi sorar ise ona top oynarım, resim cizerim gibi şeyler söylememiz gerekir. Ama bu size bağlıdır. Neyi seviyorsanız onu söylemelisiniz ben özellikle kitap okumayı ve resim çizmeyi çok severim. Herkesin yaptığı aktiviteler vardır.Aktiviteler sadece benim saydığım şeyler değildir daha fazla aktivite da vardır. Sizdr bu aktiviteler yapıp sevdiğiniz aktiviteleri seçebilirsiniz.

 2. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 12-13. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayıncılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

 3. Bu yıl arkadaşlarımın birçok değişiklik fark ettim bu değişiklikler boyları uzadı biraz kilo aldıklarını saçlarının uzadığını yaz tatilinde derslerini çalıştıkları için ve okuma yazmayı tamamen öğrendiler derslerine çalıştıkları için büyük bir gelişme kaydetmiştir de hepsini çok seviyorum.

 4. Yıllar geçtikçe bende ve arkadaşlarımın vücut yapılarında değişmeler boyumuzun uzaması yüz yapısı gibi değişiklikler yaşanmaktadır.

 5. Arta kalan boş zamanlarımızda her zaman kendimizi geliştirecek becerilerimize yatkın ve zev duyabileceğimiz vücudumuza ve sağlığımıza iyi gelecek sporları veya herhangi bir etkinliği yapabiliriz örneğin boş zamanlarınızda bir kitap okuyabilirsiniz resim çizebilirsiniz bir müzik aleti çalmayı öğrenebilirsiniz koşu ve egzersiz yapabilirsiniz yapabilecek birçok davranış ve hareket sağlığımız için faydalı ve zihnimizi tutabilmek için de oldukça faydalı olan etkinlikleri tercih ederek yapmalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.