2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 170-171 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları 5. Ünite : Ülkemizde Hayat Ünite Hazırlıklarımız Cevapları Sayfa 170-171


5. Ünite : Ülkemizde Hayat Ünite Hazırlıklarımız Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 171 Cevabı


1. Türkiye haritasında yaşadığınız yeri bulunuz.


Cevap: Harita üzerinde bulunduğunuz şehri renkli kalem ile yuvarlak içine alınız.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 170-171 Cevapları MEB Yayınları
Türkiye Cumhuriyeti Haritası

2. Dinî bayramlarda neler yaparız? Anlatınız.


Cevap: Dini bayramlar milletimizin manevi duygularının attığı bayramlar dır bu bayramlarda zekat fitre gebe dini vecibeler yerine getirilir ihtiyacı olan ailelere erzak yardım yapılır yemek davetleri verilir kurban bayramlarında kurbanlar kesilir etin 2/3 ihtiyacı olanlara verilir kurban derisi Türk Hava kurumuna bağışlanır. Ayrıca bayramlar akrabalarımızı büyüklerimizi hatırladığımız onları ziyaret ettiğimiz küçüklerimize Sevgi gösterdiğimiz şeker çikolata ikramlarda bulunuz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 170-171. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. Dini bayramlarda genellikle uyanır uyanmaz elimi yüzümü yıkarım dişlerimi fırçalarım saçlarımı tararım daha sonra bayramlık kıyafetleri mi gerek aile büyüklerinden başlayarak ailemin bayramını kutlarım sonra çok güzel  ailece kahvaltı yaparız daha sonra akrabalarımız anneannem babaannem gibi aile üyelerini ziyaret ederiz ve onların da bayramını kutlarız

  3. Dini bayramlar bizlerin en mutlu günlerinden olması gerekmektedir. Dini bayramlardan önce gerekli hazırlıklar yapılarak evleri temizlenmesi, gerekli erzakların alınması ve bayramlıkların alınması gerekmektedir.

  4. Dini bayramlar gerçekten çok güzel geçer.Hepimiz bir araya geliriz ve çok mutlu oluruz.Yediden yetmişe bayram kutlamayı çok severiz.Ben bayram sabahı da akşamı da çok sevinir ve eğlenirim.Kendimi sonsuz mutluluk içinde bırakırım.Yaşıtlarımla beraber çok güzel vakit geçiririz.Büyüklerimle sohbet ederim hallerini hatıralarını sorarım.Kısacası bayram kutlamayı çok severim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.