2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 230-231-232-233-234 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Doğal Afetlere Karşı Alınacak Önlemler Etkinlik Cevapları Sayfa 230-231-232-233-234


Doğal Afetlere Karşı Alınacak Önlemler Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 230 Cevabı


Soru : Evlerimizi sağlam yapmalı mıyız? Neden? Anlatınız.


Cevap: Dünya üzerinde yaşayan insanların neredeyse tamamını bir ev vardır Bu evler insanların yuvaları dır insanlar yaşadıkları evlerin yıkılmasını istemezler onun içinde deprem gibi sel Gibi ve heyelan gibi doğal afetlere karşı sağlam bir ev isterler.


Soru : Doğal afetlere karşı alınacak önlemlerle ilgili görselleri inceleyiniz.


Cevap: Doğal afetlere karşı alınacak önlemlerle ilgili görsellerde ; ağaçlandırma, mobilyaların duvara montaj edilmesi ve deprem esnasında ne yapmamız gerektiği hakkında bilgiler edilmemiz gerektiği resmedilmektedir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 233 Cevabı


Soru : Aşağıdaki görsellerde deprem çantasında bulundurulacak eşyalar verilmiştir. Bu eşyaları istediğiniz renklere boyayınız.


Cevap: Deprem çantasında olması gereken malzemeleri istediğiniz renklere boyayabilirsiniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 234 Cevabı


Soru : Aşağıda verilen önlemlerin hangi doğal afete karşı alınacağını uygun kelimelerle eşleştiriniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 230-231-232-233-234 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 230-231-232-233-234. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

Soru : Depremden önce alınacak önlemler nelerdir? Yazınız.


Cevap: Depremler dünyamızda en tehlikeli doğal afetlerden bir tanesidir depremlerin sonucunda büyük yıkımlar gerçekleşir Ayrıca büyük bir depremin ardından Tsunami tehlikesi de oluşur Onun için yapılacak evlerin imar planına uygun olması gerekmektedir Nehir kenarları dik uçurumlar zemin topoğrafyasında uygun olmayan yerler heyelan riski olan yerler. Yapılmış evlerin depreme karşı güçlendirilmiş olmasına da dikkat etmek gerekir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 230-231-232-233-234. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. evlerimize sağlam yapmalıyız çünkü evlerimiz sağlam olmazsa olabilecek doğal afetlerde sel fırtına deprem gibi bu afetlerde evimiz yıkılabilir bu nedenle evimizi sağlam yapmalıyız yoksa can ve mal kaybı yaşayabiliriz

  3. Doğal afetlere karşı yaşanabilecek olan zararlara karşı insanların evlerini sağlam yapması gerekmektedir. ayrıca doğal afetler hakkında insanların bilinçlendirilmesi gerekmektedir.

  4. Kesinlikle evlerimizi sağlam yapmamız gerekir.Çünkü depreme dayanıklı olması gerekir.Bu hayatımız söz konusudur.Sağlam ve dayanıklı evler deprem olduğunda daha fazla güvende olmamızı sağlar.Bu gibi önemli şeyleri göz önünde bulundurmamız gerekir.Hayatımız bizim için çok önemli ve değerlidir.Şiddetli depremler hayatımızı kötü etkiler.Eğer ki evimiz dayanıklı değilse.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.