2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150-151-152 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Trafikte Yardımcı Oluruz Etkinlik Cevapları Sayfa 150-151-152


Trafikte Yardımcı Oluruz Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 150 Cevabı


Soru : Trafikte yaşlılara nasıl yardımcı olursunuz? Anlatınız.


Cevap: Dışarıda olduğumuz saatler içerisinde trafik halinde metroda otobüslerde yaya yolunda mutlaka yaşlı insanlarla karşılaşırız 1 yaşlı insan otobüste ayakta ise yerimizden kalkıp ona yer vermeliyiz veya metronun yürüyen merdivenlerden çıkarken onların koluna girip düşmelerin engellemeliyiz yaya yolunda yürürken O yaşlı insan eğer yavaş hareket ediyorsa koluna girer trafiği durdurur ve karşıya geçmesine yardımcı oluruz.


Soru : Görsellerde çocuklar trafikte kimlere yardımcı oluyor? İnceleyiniz.


Cevap: Görsellerde çocuklar trafikte ; engelli olan vatandaşlara, yaşlı olan insanlara yardımcı olmaktadırlar.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 152 Cevabı


Soru : Aşağıdaki cümleleri uygun ifadelerle tamamlayınız.


Ulaşım araçlarında ….özel gereksinimli.…. birini gördüğümüzde yer vermeliyiz.
Taşıtlara binerken yaşlılara ……öncelik…. tanımalıyız.
Toplu taşıma araçlarında ……hamilelere…… yer vermeliyiz.
Okul servisinde ihtiyaç duyduğumuzda …..servis görevlisinden …….. yardım istemeliyiz.
Trafikte ihtiyaç duyduğumuzda ….trafik polisinden …. yardım istemeliyiz.


Soru : Aşağıdaki resimlerde gördüğünüz yanlışları noktalı yerlere yazınız.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150-151-152 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 150-151-152. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

Soru : Trafikte ihtiyaç duyduğunuzda kimlerden yardım istersiniz? Tartışınız.


Cevap: Gelişen dünyamızda araç kullanmak doğal bir olgu artık doğal Olga içerisinde trafikten başımıza her şey gelebilir trafik esnasında başımıza gelecek herhangi bir olayda Öncelikle Aynı yolda olan başka şoförlerden yardım isteriz Eğer vaka adlı bir durumsa 155’i arayarak polisten yardım isteriz eğer sorun aracımızda ilgili bir durumsa Yol Yardım hattını ararız onlardan yardım isteriz Eğer başımıza kaza Yaralanma gibi bir durum gelmişse 112 arar yardım isteriz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 150-151-152. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. trafikte yaşlılara yardım ederim otobüsteyken yaşlılara yer verir oturmalarını isterdim karşıdan karşıya geçen bir yaşlı gördüğümüz zaman ona yardım eder ve onunla beraber geçerdim  yaşlı insanın elinde poşet gördüğüm zaman ona gideceğim yere kadar yardım edebileceğimizi söylerim

  3. Trafikte yardıma ihtiyaç duyduğumuzda ilk olarak bölgede var olan trafik polislerinden, zabıtalarda ve devlet görevlilerinden yardım istememiz gerekmektedir. Eğer devlet görevlileri yok ise tanıdıklarımızdan yardım istememiz gerekir.

  4. Trafikte yaşlılara olabildiğince yardım etmeye çalışıyorum.Eğer ellerinde ağır bir eşya varsa onlarla birlikte taşıyorum.Buda onları çok sevindiriyor.Başka şekillerde de yardım ediyorum.Karşıdan karşıya geçerken onlara yardım ediyorum.Bana teşekkür ediyorlar.İnsanlara yardım etmek bence çok güzel.İnsanların mutlu olması bizi sevindiriyorsa her zaman yardım etmek bizim elimizde olan bir şey. O yüzden her zaman ihtiyacı olan kişilere yardım etmeliyiz.

  5. Trafikte güvenliği sağlayan kurallardan sonra elbette ki trafik ışıkları ve levhaları trafik güvenliğini sağlamaktadır bunun yanı sıra trafikte çalışmış olan trafik polisleri sayesinde güvenlik ve işaretlerle beraber trafikten bir şekilde korunmaktadır Forum sayfa sitesinin vermiş olduğu bilgilere baktığımız zaman hayat bilgisi ders kitabında verilen bilgileri ne kadar güzel ve efsane olduğunu görebiliriz burada verilen bilgilerle ödevinizi yaptığınız zaman birçok konuyu hemen anlarsınız özellikle hayat bilgisi dersinde birçok konuyu bu sayfa sayesinde öğrenebildim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.