2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 89-90-91 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Duyarlıyız Etkinlik Cevapları Sayfa 89-90-91


Duyarlıyız Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 89 Cevabı


Soru : Birine yardım ettiğinizde neler hissediyorsunuz? Anlatınız.


Cevap: Zamanımız dünyasında Artık insanlar birbirlerine yardım etmiyorlar Onun için yardım eden insanlar yardım gören insanlar tarafından güzel karşılanıyor yardımlaşma insanlara birlik ve beraberlik getiriyor Onun için birilerine yardım ettiğimde karşımdaki insanın bana Teşekkür etmesi bir tebessümü beni mutlu ediyor içime bir huzur veriyor En azından bir kişi bile olsa yardım etmiş olmanın gururunu yaşatıyor.


Soru : Aşağıda görsellerde çocuklar yardıma ihtiyaç duyanlara nasıl davranıyorlar? Söyleyiniz.


Cevap: Görselde yer alan resimlerde çocuklar yardıma muhtaç olan insanlara özverili ve güzel bir şekilde yardım ederek yardımcı olmaktadırlar.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı


Soru : Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerlere uygun sözcüğü yazınız.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 89-90-91 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 89-90-91. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

Otobüste ….hamilelere….. yer vermeliyiz.
Yardıma ihtiyaç duyan insanlara karşı …duyarlı…olmalıyız.
Komşularımız ve akrabalarımız hastalandığında onları ……ziyaret…… etmeliyiz.
Zor günlerinde …komşularımızın….. yanında olmalıyız.
Özel gereksinimli bireylerin ….yaşamlarını…. kolaylaştırmalıyız.
Kardeşimize ödevlerinde ……yardımcı….. olabiliriz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı


Aşağıda verilen cümleleri okuyunuz. Doğru cümleler için “D” bölümündeki harfi, yanlış cümleler için “Y” bölümündeki harfi boyayınız. Boyadığınız harfleri sırayla kutucuklara yazarak şifreyi çözünüz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 89-90-91 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 89-90-91. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

Soru : Yaşlı insanlar, hangi durumlarda yardıma ihtiyaç duyarlar?


Cevap: Yaşlı insanlar yaşlarının verdikleri ağırlıktan dolayı yardıma ihtiyaç duyarlar Örneğin trafikte karşıdan karşıya geçerken yavaş oldukları için yardıma ihtiyaç duyarlar veya alışverişte poşetlere ağırsa taşımak için yardıma ihtiyaç duyarlar ya da otobüste hayatta kaldıkları zaman yorulacak ları için yardıma ihtiyaç duyarlar değer vermek gerekir merdiven yürüyen merdiven gibi yerlerde için kollarına gireriz. Hastalandıklarında onlara veririz başka bir ihtiyaçları varsa biz gider alır geliriz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 89-90-91. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. Birine yardım ederken çok mutlu hissediyorum yardım ettiğim kişi mutlu olunca daha çok seviniyor ve bunu tekrar tekrar tekrar yapmak istiyorum birine yardım etmek çok eğlenceli birinin mutlu olduğunu görmek de çok eğlenceli

  3. Toplum içerisinde biz insanlar arasında var olan bağların sıkı olması için toplum içerisinde birbirimizle yardımlaşma içinde olmamız gerekmektedir.

  4. Birine yardım ettiğimde kendimi çok mutlu hissediyorum.Her insanın diğer insanlara yardım etmesi gerekir.İnsanların kötülük değilde iyiliğe yönelmeleri gerekir.Bu onları eminim ki daha iyi hissetirecektir.Eğer bir insana iyilik yaparsanız o insan bunu sever ve başka insanlarada bunu yapmamın güzel olduğunu anlar.O yüzden sizde her zaman iyilik yapın.Eğer birisi kötülük yapıyorsa onu güzellikle uyarın.

  5. Çevremizde her zaman insanlara karşı duvarlı davranmayı bilmeliyiz çünkü insanlar birbirine ihtiyaç duyarlar birbirleriyle bir arada yaşarlar bu sebepten dolayı birbirimize karşı duyarlı davrandığımız zaman saygılı bir şekilde insanlara yaklaşmış olur ve insanlar da ağlatması gibi çıkıyor saygılı ve hoşgörülü bir şekilde tamamlarız çevrenizde görmüş olduğunuz bakıma ihtiyacı olan yardıma ihtiyacı olan bazen özel arkadaşlarımız veya yaşlı olan insanlara yardım etmek elbetteki toplum içerisindeki saygıyı ve tüm değerleri arttırmaktadır bizler de her zaman birbirimize karşı duyarlı olmaya Özen göstermeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.