2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 71-72-73-74 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Akrabalarımızı Severiz Etkinlik Cevapları Sayfa 71-72-73-74


Akrabalarımızı Severiz Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı


Soru : Akrabalarınızla hangi durumlarda bir araya gelirsiniz? Anlatınız.


Cevap: Akrabalarımızla genelde kurban bayramı, ramazan bayramı,cenaze düğün, nişan gibi bayram ve özel günlerde bir araya geliriz. Büyükanne ve büyükbabalarımızı vaktimiz oldukça ziyaret eder, yakınımızda olan akrabalarla da ayda bir defa bir araya gelir oturur onları ziyaret ederiz.


Soru : Resimlerde gördüklerinizi anlatınız.


Cevap:   Resimlerde hasta ziyareti, asker uğurlaması, kına gecesi ve düğünler gibi ailemizi bir araya getiren önemli gelenek ve göreneklerimizi temsil eden fotoğraflara yer verilmiştir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı


Soru : Cümleleri okuyunuz. Cümlelerde verilen bilgiler doğruysa cümlelerin başına , yanlışsa yapınız.


Akrabalarımızın sıkıntılı günlerinde yanlarında oluruz. ( Gülen Yüz )
Uzaktaki akrabalarımızı ziyaret etmek zorunda değiliz. ( Üzğün Yüz )
Akrabalık ilişkilerimiz sevgi ve saygıya dayanır. ( Gülen Yüz )
Akrabalarımızın yanında kendimizi güvende hissetmeyiz. ( Gülen Yüz )
Sadece dinî gün ve bayramlarda akrabalarımızı aramalıyız. ( Üzğün Yüz )


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı


Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerlere uygun sözcük veya sözcük gruplarını yazınız. Sözcüğün üstündeki harfleri cümle numarasına göre şifre bölümüne yazarak şifreyi çözünüz.


1. Akrabalarımıza karşı her zaman …saygılı.. oluruz.
2. Akrabalarımızı …sık sık.. ziyaret ederiz.
3. Akrabalarımızla …dayanışma… içinde oluruz.
4. Kaza ve hastalık gibi zor zamanlarda akrabalarımıza …..destek…… oluruz.
5. Akrabalarımızla ….acı ve sevinçlerimizi… paylaşırız.


Şifre : SEVGİ


Soru : Akrabalarınızla paylaştığınız özel bir gününüzde neler yaparsınız? Söyleyiniz.


Cevap: Akrabalarımızla birlikte teyzemler dayımlar hafta sonları piknik alanında buluşuruz onlar mangal hazırlıkları yaparken iste kuzenlerimle oyunlar oynarız yemekten sonra dayımlarla birlikte denize gireriz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 71-72-73-74. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. akrabalarımı beraber bayramlarda düğünlerde kınalarda kız isteme cenazelerde senle ben artık törenlerinde ve birçok zaman beraber bir araya geliriz akrabalarımı çok severim onlarla ben araya geldiğim zaman çok mutlu olurum

  3. Akrabalık bağlarının gelişmesi için sürekli olarak akrabalarımızı aramalı ve imkan varsa ziyaretlerine gitmemiz gerekir.

  4. Akrabalarımla her durumda bir araya geliriz.Ama genellikle mutlu ya da üzgün olduğumuzda.Ama bu bizim için önemli değildir.Üzgün olan birisi varsa hemen onu mutlu etmek için çaba gösteririz.Kısacası birbirimizin üzülmesini hiç istemeyiz.Mutluluk çok güzel bir şey olduğu için her zaman bunu elde etmeye çalışırız.Asla birbitimizin hüzünlü olmasını istemeyiz.Bu yüzden de birbirimizi çok seviyoruz ve birimiz üzgün olduğunda hemen onu mutlu etmeye çalışıyoruz.Elimizden geleni kullanıyoruz.

  5. 2 sınıf hayat bilgisi ders kitabı olması yer alan bu bilgilere baktığımız zaman akrabalarımıza severiz ödevimiz diğer alan bilgilerle akrabalarımızın ne kadar kıymetli ve değerli olduklarını söyleyebiliriz akrabalarımız bizlerin en yakınlarıdır akrabalarımız bir yardıma ihtiyaç duyduğumuz zaman veya herhangi bir sıkıntıya düştüğünüz zaman bize yardım ederler akrabalarımız anne ve baba tarafından saygı duyulması gereken kişiler olarak bilinmektedir akrabalarımızı her zaman ziyaret etmeli ve her zaman yardımlarında koşmalıyız akrabalarımızı her zaman güzel ilişkiler içinde kalmayı tercih etmeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.