2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 92-93-94-95 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları İşlerimizi Planlayalım Etkinlik Cevapları Sayfa 92-93-94-95


İşlerimizi Planlayalım Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 92 Cevabı


Soru : Bir gün içinde neler yapıyorsunuz? Yapacaklarınızı belli bir sıraya koyuyor musunuz? Anlatınız.


Cevap: İnsanların hayatlarını hızlı bir şekilde attığı bu zamanda planlanmadan hareket edilemiyor çünkü insan sürekli bir hareket içerisinde olup koşturuyor ;Örneğin erken kalk işe hazırlan işe yetişmek için erken çık hızlı gitmek için metro kullan İş çıkışı alışveriş yapmak için AVM’ye uğra AVM’de alınacaklar önem sırasına göre hızlı bir şekilde al Akşam Olmadan eve gelmiş ol ki yemek hazırla yemek pişerken Salonu temizle çamaşırları makineye koy yemek sonrası bulaşık yıka Zaman kalırsa TV izle.


Soru : Arda’nın bir günde neler yaptığını inceleyiniz.


Cevap: Arda bir gün içerisinde uyku, kahvaltı, okul,oyun, müzik, televizyon, ders çalışma ve kitap okuma gibi faaliyetleri yapmaktadır.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı


Soru : Aşağıda yarım bırakılan cümleleri tamamlayınız.


Yeterince uyumazsam ; sabah gerekli enerjiyi bulamam.

Tabletimle çok oynarsam ; gözlerim bozulur.

Kahvaltı yapmazsam ; sağlıklı büyüyemem.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı


Aşağıda verilen cümlelerden doğru olanların kalplerini boyayınız. Boyadığınız kalplerdeki harfleri sırayla kutulara yazarak şifreyi bulunuz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 92-93-94-95 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 92-93-94-95. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

Şifre : Planlı Ol


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı


Soru : Arif ertesi gün hangi sorunlarla karşılaşır? Tartışınız.


Cevap: Arif ertesi gün okula geldiğinde ödevlerini yapmamış olacak ve sınıfta zor bir duruma düşecektir.


1. Aşağıda gün içinde yaptığınız iş ve etkinlikler verilmiştir. Bu iş ve etkinleri gerçekleştirdiğiniz saatleri yazınız.


1. Uyanma: 07:00
2. Kahvaltı: 07:30
3. Okula gidiş: 08:00
4. Eve dönüş:13:00
5. Oyun: 14:00
6. Ders çalışma: 16 : 00
7. Dinlenme: 18:00
8. Akşam yemeği: 19:00
9. Kitap okuma: 20:00
10. Uyuma:21:30


2. Gününüzü planlamak size neler kazandırır? Anlatınız.


Cevap: Günümüzü bir gün önceden planlamamız gerekir bir gün önceden ders programına bakarız götüreceğimiz kitapları ona göre çantamıza koyarız O da bizim çantada fazla yük taşıma mıza engel olmuş olur. Okul çıkışında arkadaşlarımızla bir yere gideceksek onun giysilerini çantamıza koyar uygun bir yerde üzerimize Giyer Bu sayede eve gidip dönmek zorunda kalmayız. VE zaman kar yapmış oluruz.


İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 92-93-94-95. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. gün içinde yapacaklar o belli bir sıraya koyuyorum ilk önce yapmam gereken zorunlu işleri koyuyorum ödev yapmak yemek yemek dişlerimi fırçalamak gibi daha sonra isteğimi olan oyun oynamak televizyon izlemek gibi

  3. Günlük hayatımızda yapacağımız işleri belli bir sıraya koymamız bizlerin hayat içerisinde başarılı olmasını sağlayacaktır.

  4. Bir gün içinde yaptıklarım şunlardır.Sabah kalkmak,ellerimi ve yüzümü yıkamak,dişlerimi fırçalamak,kahvaltı etmek,arkadaşlarımla oyun oynamak,öğlen yemeği yemek,resim yapmak,topla oynamak,ip atlamak gibi aktiviteler gerçekleştirmek,akşam yemeğini yiyip erkenden uyumak.Eğer gün içinde yapacaklarımızı bir sıraya koyarsak,daha mantıklı olur ve karmaşa olmaz.

  5. Günlük hayatımızda yapmış olduğumuz işleri planlı bir şekilde yaptığımız zaman zamanın bize yettiğini arttığını görebiliriz günlük hayatımızda bir öğrenci iseniz elbette ki diğer görev ve sorumluluklarımız zaman ayırmak ödevlerinize çalışmak istiyorsanız işlerinizi puanlar ve düzenli bir şekilde yapmaya dikkat etmelisiniz babamda bir öğrenci her zaman çalışkandır Bulanık bir öğrenci diğer etkinliklerine de zaman ayırabilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.