2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 140-141 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları 4. Ünite : Güvenli Hayat Ünite Hazırlıklarımız Cevapları Sayfa 140-141


4. Ünite : Güvenli Hayat Ünite Hazırlıklarımız Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı


1. Çevremizde gördüğümüz ulaşım araçları nelerdir? Anlatınız.


Cevap: Günümüzde çevremizde birçok ulaşım aracı bulunmaktadır Bu ulaşım araçlarından en çok kullandıklarımız metrolar otobüsler metrobüsler tramvaylar deniz otobüsleri taksiler minibüsler şehirler arası yolculuk için uçaklar helikopter özel taşlar vapurlar sayabiliriz.


2. Acil durum numaralarından bildiklerinizi söyleyiniz.


Cevap: Başımıza herhangi bir şey geldiği zaman bilmemiz gereken acil durum numaraları vardır Bunlar başlıca 112 ambulans 155 polis imdat 110 yangın ihbarı 187 doğalgaz arıza 156 Jandarma İmdat 177 orman yangını 185 su arıza.


3. Trafik kurallarını bilmek neden önemlidir? Anlatınız.


Cevap: Trafik bizim hayatımızın bir parçasıdır Trafik kurallarını bilmek bizim sorumluluklarımız dandır.

 1. Kuralları bilmek bizi kazalardan korur.
 2. Güvenli bir şekilde yolculuk yapmamızı sağlar.
 3. Canımızı ve malımızı kaybını önlemiş oluruz.
 4. Yaralanmaları önlemiş oluruz..
 5. Trafik kuralları sayesinde trafiği düzenlemiş oluruz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 140-141. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

 2. Çevremde gördüğüm birçok ulaşım araçları vardır bunlar

  Helikopter
  Uçak
  Tren
  Otobüs
  Minibüs
  Araba gibi gördüğüm ulaşım araçlarıdır.

 3. Trafikte bir yaya ve yolcu olarak sürekli olarak trafik kurallarını bilmemiz gerekmektedir. Yolcu olarak oturarak ve ve emniyet kemeri kullanmaya ve yaya olarak güvenli geçiş alanları kullanılması gerekmektedir.

 4. Çevremizde gördüğümüz çoğu ulaşım aracı bulunur.Bunlar otobüsler,uçaklar,otomobiller,minibüsler gibi araçlardır.Trafik kurallarını bilmek yaşamımız için çok önemlidir.Trafik kurallarını iyice bilmemiz gerekmektedir.Eğer trafik kurallarını bilmezsek başımıza kötü şeyler gelebilir.Kısacası trafik kuralları hayatımızın bir parçasıdır.Dünyadaki her bireyin trafik kurallarını hiçe saymaması çok önemlidir.

 5. Yukarıda 2 sınıf ders kitabımızı yer alan bilgilerle trafik kuralları ne kadar önemli olduğunu bilgileri okuyarak anladık trafikte yol aldığımız zaman trafik kurallarını her zaman uymalıyız uymayanları kibar bir şekilde uyarmalıyız çünkü trafik kuralları güvenliğimiz için var trafik trafik kuralları hem bizlerin hem de çevremizdeki insanların güvenliği ve sağlıklı ulaşımını sağlamak için var bu yüzden her zaman trafik kurallarına uymak gerekir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.