2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 208-209 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları 6. Ünite : Doğada Hayat Ünite Hazırlıklarımız Cevapları Sayfa 208-209


6. Ünite : Doğada Hayat Ünite Hazırlıklarımız Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 208 Cevabı


1. Bitki ve hayvanların bakımı ile ilgili neler biliyorsunuz? Anlatınız.


Cevap: Bitki ve hayvanları yetiştirirken onlara ihtiyaçları olan bakımları yapmamız gerekir bir hayvan besliyorsak onu günlük beslemeli gerekli temizlikler ne yapmalı onunla ilgilenmeli onunla aramızda bir sevgi ve empati oluşması gerekmektedir. Bir bitki yetiştiriyorsak  onu günlük sulamamız gerekir dibindeki zararlı otları temizlememiz gerekir gerekiyorsa Budak yapmamız gerekir Sonuçta her canlı ilgi ister.


2. Doğal afetlerin yaşanmasında insanların etkisi var mıdır? Tartışınız.


Cevap: Doğal afetler dünyanın varoluşundan itibaren oluşan Doğa olaylarıdır fakat insanlar buna etki yapabilir  depremde uygun olmayan evlerin yapılması su yataklarına ev kurulması ormanların yok edilmesi piknik alanında söndürülmeyen mangal ateşi yangına sebep olabilir bu da bir doğal afettir.


3. Gece ve gündüz nasıl oluşur? Anlatınız.


Cevap: Dünyanın günlük dönüş hareketleri sonucu gece ve gündüz oluşur Ekvatorlarda gece ve gündüz 12 saat iken kutuplarda gece ve gündüz 6 ay gece 6 ay gündüz olarak gerçekleşir.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 208-209. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. gece ve gündüz dünyanın kendi ekseni etrafında dönmesidir gece gündüz oluşunca yani gündüz yine çıkarken Güneş battığı zaman ay ve yıldızların göründüğü zaman gece oluşuyor bir gün 24 saat

  3. Hayvanların bakımında sürekli olarak hayvanlarımızı dışarı çıkarmamız ve gezdirmemiz gerekmektedir. Hayvanlarla ilişkilerimizin güçlenmesi için bolca zaman geçirmemiz gerekir. Ayrıca hayvanların sağlığı için düzenli olarak veteriner hekime götürmemiz gerekmektedir.

  4. Bitkilere ve hayvanların bakımı ayrı şeylerdir.Bitkilere bakmak istiyorsanız şunları yapmanız gerekir.Her gün düzenli olarak bitkinizi sulamanız gerekir.Yeterli miktarda güneş ve hava alması gerekir.Onun daha güzel büyümesi için bitkinize şarkı söyleyebilirsiniz.Hayvanlara bakmak istiyorsanız düzenli olarak onlara mama ve su vermeniz gerekir.Onlara yürüyüş yaptırmanız gerekir ve sevginizi göstermeniz gerekir.

  5. Bitkilere ve hayvanların bakımı ayrı şeylerdir.Bitkilere bakmak istiyorsanız şunları yapmanız gerekir.Her gün düzenli olarak bitkinizi sulamanız gerekir.Yeterli miktarda güneş ve hava alması gerekir.Onun daha güzel büyümesi için bitkinize şarkı söyleyebilirsiniz.Hayvanlara bakmak istiyorsanız düzenli olarak onlara mama ve su vermeniz gerekir.Onlara yürüyüş yaptırmanız gerekir ve sevginizi göstermeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.