2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 100-101-102 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları 2. Ünite Evimizde Hayat Ünite Değerlendirme Soruları ve Cevapları Sayfa 100-101-102


2. Ünite Evimizde Hayat Ünite Değerlendirme Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı


A. Aşağıdaki cümlelerden doğru olanların başına (D), yanlış olanların başına (Y) yazınız.


Uyanınca yatağımızı düzeltmek bizim sorumluluğumuzdur. ( Doğru )
Sadece akrabalarımıza saygı gösteririz. ( Yanlış )
İhtiyaçlarımızı aldıktan sonra isteklerimizi almalıyız. ( Doğru )
Ailede kararları birlikte almayız. ( Doğru )
Gece yatarken ışıkları açık bırakmamalıyız. ( Doğru )


B. Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerleri bulutların içindeki uygun sözcüklerle tamamlayınız.


1. …..isteklerimiz….. zorunlu olmadığı halde aldığımız şeylerdir.
2. Bahçede koşarken yanlışlıkla arkadaşımıza çarptığımızda ……“özür dilerim”…… demeliyiz.
3. Elektrik ve suyu …dikkatli kullanmak…. aile bütçesine katkıda bulunmamızı sağlar.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı


C. Aşağıdaki soruları cevaplayınız.


1. Aile içinde yardımlaşmak neden önemlidir? Yazınız.


Cevap:

Aile Toplumun en küçük temel taşıdır anne baba ve çocuklardan oluşur aile içinde Herkesin bir görevi vardır Saygının ve sevginin olduğu bir aile mutlu bir ailedir bu görevleri yerine getirirken aile bireyleri birbirleriyle yardımlaşma bilirler Örneğin anne mutfakta yemek hazırlıyor sa Biz de küçük kardeşimize bakabiliriz veya annemiz odayı temizliyor sa biz oyuncaklarımızı toplayabiliriz Böylece annemizin işi daha hızlı bitmiş olur.


2. Kaynakları dikkatli kullanmanın aile bütçemize katkıları nelerdir? Yazınız.


Cevap:

Aile bütçesine katkıda bulunmak için kaynakları dikkatli kullanıp israf etmemeliyiz bu kaynaklar elektrik su doğalgaz gibi pahalı olan kaynaklardır bunların fazla kullanılması bizim bütçemizin açık vermesine sebep olur Eğer ki biz bunları dikkatli kullanırsak bunları vereceğiz o zaman parayla daha farklı ihtiyaçlarımızı karşılaya biliriz.


D. Doğru seçeneği boyayınız.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 100-101-102 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 100-101-102. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 100-101-102 Cevapları MEB Yayınları

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 100-101-102. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. ailede yardımlaşma çok önemlidir yardımlaşma olmadan aile olmaz çünkü aile olmak beraber olmak Birlik olmaktır mesela evdeki bütün işleri ailedeki tekbire yapıyorsa onu haksızlık olur ve onun çok yorulmasına neden onu herkes elinden geldiği kadar yardım etmeli aile bireyleri paylaşarak ev işlerini yapmaları gerekmektedir.

  3. 2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları 2. Ünite Evimizde Hayat Ünite Değerlendirme Cevaplarınızı çok beğendim. İnşallah öğretmenim de beğenecektir.

  4. Aile içinde yardımlaşmak gerçekten önemlidir.Bu aile bağzımızı  güçlendirir.Aile içinde birimizin işi varsa ona yardım etmemiz gerekir.Birbirimizi mutlu etmiş oluruz.İşi olan kişinin yorulmamasını sağlarız.Her zaman herkese yardım etmemiz gerekir.Sadece ailemizle değil yaşlılara,hamlelere ve diğer insanlara da.Her insan yardıma ihtiyaç duyar.Onlara boyun çevirmememiz gerekir.

  5. Tarihten günümüze kadar yaşatılmış olan geometrik ve göreneklerimize her zaman devam ettirmeye Özen göstermeliyiz büyüklerimize almış olduğumuz gelinlik ve göreneklerimiz bizim en kıymetli hazinemiz olarak bilinmelidir düğünlerimiz mevlütlerimiz yemeklerimiz yiyeceklerimizi yaşam tarzımız ahlak kurmanız misafirlere olan yaklaşılmaz dini Nazi vatanımıza duyduğumuz sevginin tefekkürümüzün bir parçası olduğunu söyleyebiliriz yukarıdakilerden görüntüler ve gelenek yerleri ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.