2. Sınıf Hayat Bilgisi

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 217-218-219-220 Cevapları MEB Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Doğal Unsurlar Etkinlik Cevapları Sayfa 217-218-219-220


Doğal Unsurlar Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 217 Cevabı


Soru : Hava yağmurlu ise nasıl önlem alırsınız? Anlatınız.


Cevap:

Hava yağmurluysa ıslanmamak için bazı önlemler almamız gerekir Örneğin yağmurluğu muz varsa yağmurluğu muzu alırız Eğer yoksa montunuzu alırız Şemsiyem iz varsa şemsiyeyi mutlaka yanımızda bulundurmamız gerekir ayaklarımız ıslanmaması için çizme veya botumuz varsa kullanırız Yağmurlu havalarda Dışarıda isek yıldırım çarpması tehlikesine karşı açık alanda olmamaya dikkat ederiz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 220 Cevabı


Soru : Aşağıdaki ifadeleri uygun kelimelerle eşleştiriniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 217-218-219-220 Cevapları MEB Yayınları
2. Sınıf Hayat Bilgisi 217-218-219-220. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

Soru : Sizin çevrenizdeki doğal unsurlar yaşamınızı nasıl etkiler? Yazınız.


Cevap: İnsan yaşanan doğal unsurlara göre düzenlenmektedir yaz mevsimi kış mevsimi Sonbahar gibi mevsimlere göre giyinir havanın sıcaklığına göre hareket ederiz kar veya hava çok aşırı soğuksa kalın giyiniriz Kısacası giyinmiş kuşanmış mevsimlere göre dir bunun peşinde havanın sıcaklığı yağmurlu olması tarıma etki eder yetiştirilen meyve sebze  besin ürünleri mevsimlere göre uygun olan alanlarda yetiştirilmesi yine doğal unsurların sonucudur.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 2. Sınıf Hayat Bilgisi 217-218-219-220. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. Hava yağmurlu olduğu zaman dışarı çıkacaksan kendime şemsiye alırım açık ayakkabılar giymem bot veya spor ayakkabısı giyerim yağmurlu havalarda serin olduğu için kalın giymeye çalışırım ben yağmurlu mu giymeden dışarı çıkmam

  3. Eğer hava yağmurluysa yanıma şemsiyemi alırım.Kış ise bot ve mont giderdim.Yazın da nadiren yağmur yağar.Yanıma şemsiye ve hırka alırım.Hava şartlarına göre önlem almamız gerekir.Çevremdeki doğal unsurlar olunca önlemler alırım ve hiç unutmam.Hava sıcaksa ince ve açık renkli giyinirim.Hava soğuksa kalın ve koyu renk şeyler giyerim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.