6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 78-79 Cevapları MEB Yayınları

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Bir Hadis Öğreniyorum Cevapları Sayfa 78, 79


Bir Hadis Öğreniyorum Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 79 Cevapları


Soru : Kıyamet gününde, kimsenin kimseye faydasının dokunmayacağı zamanda Allah’ın (c.c) korumasına kavuşmak isteyen gençlerin neler yapması gerekir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap: Gençlerin ibadet etmesi, günah işlememesi işlediyse bile tövbe edip bu davranışlardan vazgeçmesi, dinimizi sorgulamak ya da emirlerine uymamak yerine araştırıp inanmaları gerekmketedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Dünya hayatı gelip geçicidir dünya hayatı bittiği zaman ve ölüm gerçekleştiği zaman Müslümanlık dininin inancını gerekliliği olan kıyamet günü yaşanacaktır kıyamet günü herkes kendi derdine düşecek ve günahların affolması için çaba harcayacaktır diyabet gününde kimse kimseye göremeyecek ve faydası olmayacaktır kıyamet gününde herkes işlemiş olduğu günahların vebalini ödeyecektir özellikle kul hakkı kıyamet gününde sorulacak en büyük günahlar arasında yer alıyor bu sebeple dünyamızı bulunduğumuz süreç içinde büyük günahlardan uzak durmalıyız özellikle çevremizde bulunan insanlara karşı tavuklarımızı bilmeli haksızlık yapma malı ve kul hakkının ne kadar zor ve Çetin bir günah olduğunu bilmeliyiz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.