7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 20-21-22-23 Cevapları Tutku Yayınları

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Davetin Yaygınlaşması ve Sonuçları Cevapları Sayfa 20, 21, 22, 23


Davetin Yaygınlaşması ve Sonuçları Metni Cevapları


7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 20 Cevapları


Soru : Mekkeliler, şehirde yaşayan bazı kişilerin Müslüman olduğunu öğrenince çok tepki gösterdiler. Sizce bunun sebepleri neler olabilir? Düşününüz.


Cevap:
Mekkeli müşrikler dini ticari amaçlı kullanmaktaydılar. Birçok insan putlara taptığı için elleri ile put yapıp satan tüccarlar bulunmaktaydı.
Müslümanların bu ticareti bozacağını düşündükleri için sert tepkiler göstermişlerdir. Müslüman olan kişilere karşı bundan dolayı birçok zorbalık yapmış onları sürekli rahatsız etmişlerdir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem peygamber olduktan sonra Mekke şehrinde Müslümanlığı yaymaya çalışmış ama bazı müşrikler ve putlara tapan insanlar doğru yolu bulmadan cehalet ile yollarına devam etmişlerdir nitekim bu insanlar putlara tapar kız çocuklarını diri diri gömen kölelere eziyetler eder ve büyük bir cehalet içinde yaşarlardı peygamber efendimiz sahabeler ve elbi bey onların doğru yolu bulması için birçok mücadele vermiş şehitler vermiş ve bu o da birçok müşrik doğru yolu bulmamıştır peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem bundan dolayı büyük bir üzüntü duyardı sahabelerin ve Müslümanların görmüş olduğu eziyetler ve işkencelerden dolayı hicret etme kalmışlardır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.