Ders Notları

Bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları güvenle kullanabileceğiniz yerler nerelerdir?

4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları güvenle kullanabileceğiniz yerler nerelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları güvenle kullanabileceğiniz yerler nerelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları güvenle kullanabileceğimiz yerler bisiklet yolları, boş düz araziler veya bu aletler için yapılmış olan salonlar veya ayrılmış alanlardır.


Bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları güvenle kullanabileceğiniz yerler nerelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Her çocuk ve genç bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları kullanmayı ve bu aletlerle eğlenmeyi sever. Ancak bu aletler çok eğlenceli olmakla beraber bazen tehlikeli de olabilir. Onun için güvenli yerlerde ve alınan bazı güvenlik önlemleri ile beraber bu aletleri kullanmak gerekir.

Bu bizim güvenliğimiz için şarttır. Hatta bazen alınmayan önlemler sebebi ile başka insanların veya canlıların, orada bulunan nesnelerin bile başına zararlar gelebilir. Bu araçların rahatça ve güvenli bir şekilde kullanılması için bazı yerler yapılmıştır. Bisiklet yolları, bu aletlerin kullanımı için ayrılmış olan özel alanlar vardır.

Bu alanlar içerisinde güvenlik önlemlerini de alarak rahatça eğlenebilir ve kendimize veya başkalarına zarar vermeden rahatça vakit geçirebiliriz. Bisiklet yollarında veya ayrılmış bu alanlarda da bu aletlerle eğlenirken yine de güvenlik önlemlerimizi almalı ve çevremizde bulunan insanlara zarar vermemek için hızımızı kontrol altına almalıyız. Böylece güvenli ve rahat bir şekilde herkes ; bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçlarını rahatça kullanmış olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bisiklet kaykay paten gibi araçları kullanmak için genellikle bisiklet yolunu veya güvenilir trafik yollarında sürebiliriz. Ayrıca parklar sahil kenarları güvenilir ve trafiğin az olduğu sokak aralarında da bisiklet kaykay paten gibi araçları kullanabiliriz. Bisiklet kaykay paten gibi araçlar kullanımı trafiğin yoğun olduğu bölgelerde tehlikeli olabilir çünkü bu gibi araçlar kullanıldığı zaman kask dizlik kolluk gibi parçaları kullanmadan az edecek bir çok tehlikeli sonuçlar doğuracak olaylara sebep olabilir. Bunları kullandığımız zaman kendimizi güvende hissettiğimiz yerlerde kullanılarak eğlenceli hoş vakit geçirebiliriz. Ayrıca bir yerden bir yere giderken kullandığımız bisiklet kaykay ve paten gibi aletler trafiğin yoğun olduğu bölgelerde değil de güvenilir yerler ve trafiğin azalttığı yerlerde tercih edilirse Can güvenliği için daha iyi olacaktır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.