Ders Notları

İlgi alanlarınızı ve becerilerinizi geliştirmek için neler yapmalısınız?

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı İlgi alanlarınızı ve becerilerinizi geliştirmek için neler yapmalısınız? konusunu kısaca ele alacağız. 


“İlgi alanlarınızı ve becerilerinizi geliştirmek için neler yapmalısınız?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

İlgi alanları mı ve becerilerimi geliştirmek için öncelikle bunları tespit etmeli böyle şeylere karşı gerçekten iliğimin ve becerimin olup olmadığını araştırmalıyım.

Bu konuda büyüklerimle konuşmalı ve karar vermiş olduğum alanlar için eğer mümkünse bilgilendirici videolar izlemeli ve eğitim almalıyım.


“İlgi alanlarınızı ve becerilerinizi geliştirmek için neler yapmalısınız?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Herkesin yaratılıştan itibaren ortaya çıkmamış olsa da belirli ilgi alanları ve becerileri vardır

İnsanların bu becerileri sayesinde farklı alanlarda kendini geliştirebilir ve farklı meslek grupları ortaya çıkar.

Önemli olan büyüklerin ve öğretmenlerin kişinin ilgi alanları ve becerilerini keşfederek onları geliştirmesine yardımcı olmasıdır.

Baktığımız zaman kimin çocuğun resmi kimi çocuğun arabalara kimi çocuğun tamiri kimi çocuğun tıp alanına ilgisi vardır. Bu ilgi alanları beceri ile beraber kıyaslanmadığı ve bu konuda çocuklar teşvik edilmelidir.

Bizler de ilgi ve beceri alanlarımızı tespit etmeli, bu konuda bilgilendirici videolar ve yazılar okumalı kendimizi geliştirmeli ve eğer mümkünse bu konudaki kurslara giderek başarma yolunda ilerlemeliyiz.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İlgi alanlarımızı ve becerilerimizi geliştirmek için her zaman çalışmamız planlı bir yaşamımız olması görev ve sorumluluklarımızı bilmemiz ayrıca her zaman kendinize güvenmenizi pes etmememiz gerekir. Görev ve sorumluluklarımızı bildiğimiz zaman daha yaşanılabilir güzel ortamlara sahip oluruz örneğin görev ve becerilerimizi güzel bir şekilde yapmak her zaman bize daha gelişmiş daha aktif ve daha hızlı bir birey yapar becerilerimizi ve ilgi duyduğumuz alanları bilmeli ona göre kendimizi geliştirmeliyiz örneğin bir spor dalında kendimizi geliştirerek spor dalında başarılar elde edebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.