Ders Notları

Kırgızların sosyal yaşantıları ve dil özellikleri hakkında araştırma yapınız.

7. Sınıf Türkçe Kırgızların sosyal yaşantıları ve dil özellikleri hakkında araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kırgızların sosyal yaşantıları ve dil özellikleri hakkında araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Kırgızlar dil olarak Rusça kullanmaktadır. Ülkemizde ise Türkçe kullanılmaktadır. Kırgızlar savaşçı bir toplum, kahramanlık hikayeleri, gelenek ve göreneklerine bağlılığı, örf ve adetlerinin olması ve adaletli olmaları gibi bizim ülkemiz gibi kuralları vardır.


Kırgızların sosyal yaşantıları ve dil özellikleri hakkında araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kırgızlar, yapısal olarak adalet, örf , gelenek ve göreneklerine çok bağlı olan bir millet olarak kabul edilmektedir. Yaşadığım ülkemde de gelenek ve görenek kuralları bizler için büyük bir önem arz etmekle beraber adalet ve örflerimizden vazgeçilemez bir bağdır.

Devlet bizler ve kırgızlar için kutsal olarak kabul edilmektedir. Kahramanlık hikayeleriyle dolu bir tarihe bağlıdır. Kırgızların resmi dili Kırgızca ve Rusça’dır. Ülkemizin dili Türkçe’dir.Kırgızca Kıpçak dilleri grubunda, Türkçe Oğuz dilleri grubunda yer alır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kırgızların sosyal yaşantıları ve dil özellikleri ilgili araştırma tam istediğim gibi bu araştırma sayesnizde bitti teşekkür ederim canlar.

  2. Kırgızlar genellikle Türkçe ve Rusça konuşurlar. Kırgızlar kahramanlıkları ile savaş alanında yapmış oldukları başarılarla ve öz adetlerine bağlıliklariyla bilinen bir topluluktur. Kırgızların Rusya’da yaşayanların büyük bir kısmına rusça’yı Türkiye’de yaşayan bir kısmı ise Türkçe dilini konuşmaktadırlar. Ayrıca Kırgızlar aynı Türkler gibi adaleti örf ve adetleri gelenek ve görenekleri ciddi şekilde benimseyen ve hala günümüzde bunları uygulayan genel bir topluluktur

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.