Ders Notları

Kırgızların sosyal yaşantıları ve dil özellikleri hakkında yaptığınız araştırmadan edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

7. Sınıf Türkçe Kırgızların sosyal yaşantıları ve dil özellikleri hakkında yaptığınız araştırmadan edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kırgızların sosyal yaşantıları ve dil özellikleri hakkında yaptığınız araştırmadan edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kırgızlar, yapısal olarak adalet, örf , gelenek ve göreneklerine çok bağlı olan bir millet olarak kabul edilmektedir. Yaşadığım ülkemde de gelenek ve görenek kuralları bizler için büyük bir önem arz etmekle beraber adalet ve örflerimizden vazgeçilemez bir bağdır.

Devlet bizler ve kırgızlar için kutsal olarak kabul edilmektedir. Kahramanlık hikayeleriyle dolu bir tarihe bağlıdır. Kırgızların resmi dili Kırgızca ve Rusça’dır. Ülkemizin dili Türkçe’dir.Kırgızca Kıpçak dilleri grubunda, Türkçe Oğuz dilleri grubunda yer alır.


Kırgızların sosyal yaşantıları ve dil özellikleri hakkında yaptığınız araştırmadan edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Kırgızlar dil olarak Rusça kullanmaktadır. Ülkemizde ise Türkçe kullanılmaktadır. Kırgızlar savaşçı bir toplum, kahramanlık hikayeleri, gelenek ve göreneklerine bağlılığı, örf ve adetlerinin olması ve adaletli olmaları gibi bizim ülkemiz gibi kuralları vardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kırgızların genel yaşam tarzları ve tarihi hakkında temel bilgileri ve yaşamış olduğu birçok gelenek ve görenekleri araştırdığımız zaman örf ve adetlerine çok fazla bağlı olan gelenek ve göreneklerine hala devam ettiren genellikle hayvancılık ve tarımla uğraşan Ayrıca yaşam kürleri gereğince birbirlerine bağlı bir şekilde yaşayan bir topluluk olduğunu yukarıdaki bilgilerle daha iyi bir şekilde anlamış olduğumuzu söyleyebiliriz. Kırgızlar hakkında temel bilgi edinmek ve araştırma ödevi tavlamak için Forum sayfası tesis ziyaret ederek buradaki temel bilgilere ulaştım verdiğiniz bilgiler çok güzel anlaşılır ve cevapları çok güzel bu sayede ödevlerimi rahat ve hızlı bir şekilde tamamlayabildim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.