Ders Notları

Sizce insanlar hayvanların doğal yaşam alanlarını kısıtlıyor mu? Haberlerle destekleyerek yazınız.

6. Sınıf Türkçe Sizce insanlar hayvanların doğal yaşam alanlarını kısıtlıyor mu? Cevabınızı internet sitelerindeki haberlerle destekleyerek defterinize yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Evsiz kalan hayvanlar iltica etti
Lübnan’daki savaş sadece insanları değil, yüzlerce evcil hayvanı da evsiz bıraktı. İsrail’in Beyrut’u bombaladığı sıralarda sahipleri Lübnan’ı terk eden evcil hayvanların yardımına ABD’li “Hayvanlar En İyi Dost” adlı bir dernek koştu. Geride kalan yaklaşık 300 kedi ve köpek kendilerini evlerine alacak yeni sahipler bulunabilmesi için Birleşik Arap Emirlikleri Havayoluna ait bir uçakla ABD’ye gönderildi.
MİLLİYET


Arazi Yangını Hayvanları Evsiz Bıraktı
Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı Güzelköy de çıkan arazi yangınında 12 dönümlük alanda büyük maddi hasar meydana geldi.
İnsanların çıkarmış oldukları yangınlar ve savaşlar sebebiyle görüldüğü gibi birçok hayvan zarar görmekte ve evsiz kalmaktadır. Bu onların hem yaşamlarını tehdit etmekte hem de yiyecek sıkıntısına düşmelerine sebep olmaktadır. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. İnsanlar hayvanların doğal yaşamını feci halde kısıtlıyor denizlere plastik madde ormanlara çöl vb atık maddeler yüzünden hayvanlar doğal yaşamı kısıtlanıyo.

  2. Bence de insanlar hayvanların doğal yaşamını kısıtlıyor peki ya nasıl kısıtlıyorlar avcılar gözlerine kestirdikleri hayvanı tek seferde yakalarlar ve o avladıkları hayvanlarında alıp barınaklara atıp sonrada insanlara para karşılığında satarlar

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.