Ders Notları

Senin de dedenle birlikte oynadığın özel bir oyunun var mı?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Senin de dedenle birlikte oynadığın özel bir oyunun var mı? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Senin de dedenle birlikte oynadığın özel bir oyunun var mı? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Dedemle beraber oynadığım özel oyunları Örnek vermek gerekirse sürekli olarak en zor bulmacaları seçer ve beraber bulmacaları çözmeye çalışırız Bu bulmaca yarışmasında genel olarak Dedem sürekli olarak Galip çıkmakta ve genel ve kültürünün en üst seviyede olduğunu bizlere göstermektedir.


Senin de dedenle birlikte oynadığın özel bir oyunun var mı? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Senin de dedenle birlikte oynadığın özel bir oyunun vardır. Dedem de beraber genel olarak tarih hakkında konuşur ve sürekli olarak tarihte gelmiş geçmiş büyük insanlar hakkında bilgi alışverişinde bulunuruz. zaman içerisinde bu bilgi alışverişi neden de benim aramda bir bilgi yarışmasına döndü bu bilgi yarışmasına sürekli olarak kendini geliştirsem de dedem sürekli olarak galip çıkmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dedeler çocukların çocukları olan sorunlarını çok sever onları merhamet ve Sarar çeşitli hediyeler ne sevindirir ve güzel öğütler verirler.bizler dedelerimizden güzel öğütler güzel hadisler ve güzel dini bilgiler edindik.dedelerimiz her zaman bir toplum içinde yapmış olacağımız davranışlarını nasıl olacağını belirterek bizi aydınlatır lardı. Ayrıca dedelerimiz yemek adabı bir toplumda yapacağımız hal ve davranışlar büyüklerimize karşı saygılı olmamız gerektiğini derslerimize çalışmamız gerektiğini ve dini değerlerimize gelenek ve göreneklerimize sahip çıkmamız gerektiğini her defasında vurgular lardı.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.