Siz de bir oyunun aşamalarını anlatan kitapçık hazırlayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Siz de bir oyunun aşamalarını anlatan kitapçık hazırlayınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Siz de bir oyunun aşamalarını anlatan kitapçık hazırlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz de bir oyunun aşamalarını anlatan kitapçık hazırlayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Oyunun Adı :İstop

Oyuncu Sayısı :5

Oyun Alanı :Geniş zeminde oynanan bir oyun

Oyunun Kuralları :Top havaya atılır, isim söylenir ismi söylenen kişi top havadayken top yakalayabilirse topu tekrar atar, başka birinin adını söyler, eğer top yere düşerse o kişi ebe olur. Topu yere düşüren ebe topu eline aldığı anda istop der. Kaçan oyuncular istop dendiği anda durmak zorundadır. Duran oyuncuların içinden bir tanesini vurmaya çalışır.


Oyun Nasıl Oynanır :Bir daire etrafına oyuncular düzülür, içinden bir kişi ebe olur. Ebe gruptan bir kişinin adını söyleyerek topu havaya fırlatır. Top yere düşmeden ismi söylenen kişi topu havada tutmaya çalışır. Topu havada tutabilirse kendisi tekrar kaçan kişilerden birisinin ismini söyler ebelik kendisinden geçmiş olur. Eğer tutamazsa topu yere düştükten sonra tuttuğu anda istop diye bağırır. İstop sesini duyunca kaçan oyuncular oldukları yerde dururlar. Ebe duran oyunculardan birine topla vurmaya çalışır. Vuramazsa ebeliği devam eder. Vurursa vurulan kişiden bir puan düşer. Üç kere vurulan kişiye bir at takılır. Ve oyuna o ad ile devam eder.


Siz de bir oyunun aşamalarını anlatan kitapçık hazırlayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Oyunun Adı :isim, şehir, hayvan

Oyuncu Sayısı :En az 3 kişi

Oyun Alanı :Ev içerisinde kağıt üzerinde oynanan oyun

Oyunun Kuralları :A’dan Z ye kadar içinden harfleri sayan kişiye dur denir. Hangi harfe geldiyse harfi söyler. O harflr ilgili kağıt üzerine isim, şehir, hayvan, bitki, eşya gibi şeyler yazılır. Aynı kelimeyi yazanlar beşer puan alır. Farklı kelimeler yazanlar on puan alır,hiç yazamayan sıfır puan alır.Puanlar toplanır, en çok puanı alan ebe olur ve harf sayar.

Oyun Nasıl Oynanır :Kağıda boydan boya çizgiler çizilir. Bunların çizilen çizgilerin boşluklara, üste, isim, şehir, hayvan, bitki, eşya ve en sona da puan yazılır. Alfabeyi söyleyen kişiye dur denir. Durduğu alfabede herkes kağıdına o harfle başlayan kelimeler yazar. Aynı kelimeyi yazanlar beşer puan alır. Hepsinden farklı kelime yazabilen 10 puan alır. Hiç yazamayan 0 puan alır.Toplanan puanlar en son puan tablosuna yazılır, en yüksek puan alan ebe olur ve harf sayar.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Siz de bir oyunun aşamalarını anlatan kitapçık hazırlayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!