Ders Notları

Günlük yaşantınızda en çok rastladığınız ya da adını duyduğunuz yakıtlar hangileridir?

6. Sınıf Fen Bilimleri Günlük yaşantınızda en çok rastladığınız ya da adını duyduğunuz yakıtlar hangileridir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük yaşantınızda en çok rastladığınız ya da adını duyduğunuz yakıtlar hangileridir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Petrol, doğal gaz, kömür ve odun Günlük yaşantınızda en çok rastladığınız ya da adını duyduğunuz yakıtlara örnek olarak verilebilir.


Günlük yaşantınızda en çok rastladığınız ya da adını duyduğunuz yakıtlar hangileridir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük yaşantınızda en çok rastladığınız ya da adını duyduğunuz yakıtlar şunlardır ;

  1. Petrol,
  2. Odun,
  3. Kömür
  4. Doğal gaz,
  5. Termik Santraller
  6. Nükleer Enerji

örnek olarak verilebilir. 


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günlük hayatımızda sıkça duyduğumuz ve sıkça kullandığımız yakıtlar arasında yer alan odun kömür doğalgaz petrol gibi yakıtlar günlük hayatımızda her bölgesinde yer almaktadır. Bu gibi yakıtlar genellikle kış aylarında kullanılırlar. Ayrıca doğalgazı tüpün yerine kullanabilmekteyiz. Petrol ise ulaşım alanında kullandığımız taşıtlar da kullanılabilmektedir. Benzinde günlük hayatımızda kullandığımız araba motosiklet ve benzeri taşıtlarda kullanılan gerekli olan yakıtlar arasında yer alır. Odun ise bazen tandırı yakıp ekmek yapmak için bazen fırında ekmek pişirmek için bazen ise odun yemeklerini yapmak için kullanılabilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.