Ders Notları

Öğretmenlerin, öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerine etkilerini araştırınız.

7. Sınıf Türkçe Öğretmenlerin, öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerine etkilerini araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Öğretmenlerin, öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerine etkilerini araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Öğretmenlerin öğrencilerin kişisel sosyal gelişimine etkileri çok büyüktür.  Çünkü Eğitimciler bir anne ve bir baba kadar vermiş oldukları eğitimler çocuklar tarafından direkt olarak tartışmasız kabul edilmekle beraber onların hayatını şekillendirdiği için kişisel ve sosyal gelişimine direkt olarak yarar veya zarar sağladığını söylememiz mümkün olacaktır.


Öğretmenlerin, öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerine etkilerini araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Öğretmenlerin öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimine etkilerini büyük olduğunu söylememiz doğru olacaktır.

Öğretmenlerin küçük yaştan itibaren öğrencilerin kişisel ve sosyal olarak gelişimini gelecek hayatta hazırlanarak en iyi şekilde etkin bir vatandaş olmalarını sağlayan eğitimcilerdir.

Öğretmenlerimiz küçük yaşta almış oldukları öğrencileri sürekli olarak bilgi hazinelerinden bilgiler aktarmaları ve bu bilgiler öğrencilere direkt olarak tartışmasız bir şekilde kabul edilmesi nedeniyle onların kişisel olarak gelişimleri ve sosyal olarak gelişimlerini için yararlı bilgilerle sürekli olarak donanmaları çok önemlidir.

Bu nedenle öğretmenlerimizin sürekli olarak öğrencilere en iyi şekilde bilgiler vermesi onların karşısına çıkacak sorunları en iyi şekilde çözmek için kişisel ve sosyal olarak onları geliştirmeleri sorunlar karşısında nasıl davranmaları ve gelecek hayatlarında kurmuş oldukları hayalleri ile ilgili nasıl bir yol izleyecekleri hakkında bilgiler vererek onları en iyi şekilde etkin bir Vatandaş olarak devlete yararlı bir birey haline getirmeleri büyük bir önem arz etmektedir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Öğretmenler anne ve babamızdan sonra bize eğitim ve ahlaki değerleri veren kişilerdir. Okula başladığımız ilk yıllardan itibaren öğretmenimizin vermiş olduğu eğitim ve öğretim Ayrıca alaka hazırlamak için bize vermiş olduğu ahlaki ve erdemli davranışlar bizi hayat boyunca yönlendirir. Ayrıca arkadaşlarımızla beraber katılmış olduğumuz sosyal ortamlar bizleri hayata hazırlar. Okulda almış olduğumuz eğitim seçmiş olduğumuz meslek hayatımız boyunca bize yön veren ve bize hayata hazırlayan Temel kavramlardır. Öğretmenlerimiz vermiş oldukları emek ve çabalarla bizleri büyüktür ve anne baba şefkati ile bize eğitim verirler

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.